Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 17 12-24 z 196 novinek
JESENÍK - Bytový dům PLL a.s.

JESENÍK - Bytový dům PLL a.s.

Název projektu:
JESENÍK - BYTOVÝ DŮM PLL a.s.

Hlavní cíl projektu:
Snížení spotřeby energie zlepšením tepelných vlastností obálky budovy bytového domu PLL a.s. Jeseník. 

Projekt JESENÍK - Bytový dům PLL a.s. je spolufinancován Evropskou unií.

VYŠLO PÁTÉ VYDÁNÍ ROMÁNU O ŽIVOTĚ VODOLÉČITELE PRIESSNITZE

VYŠLO PÁTÉ VYDÁNÍ ROMÁNU O ŽIVOTĚ VODOLÉČITELE PRIESSNITZE

Román Miloše Kočky Prameny živé vody se na knižních pultech poprvé objevil v roce 1987. Právě přesně po třiceti letech světlo světa spatřilo již páté vydání tohoto nakonec velmi oblíbeného a čtivého příběhu, líčícího životní osudy a objevy geniálního léčitele Priessnitze.

Poprvé se Miloš Kočka ocitnul na Gräfenberku v roce 1954 kvůli vážnému onemocnění. Tamní pětitýdenní léčba mu vrátila zdraví a jesenické lázně si advokát z Prahy a později úspěšný spisovatel doslova zamiloval. Od té doby svůj téměř veškerý volný čas věnoval studiu vodoléčby a velkou měrou se zasloužil o popularizaci Priessnitzova odkazu. Napsal bezpočet odborných článků o historii hydroterapie, je spoluautorem monografie Vincenz Priessnitz – světový přírodní léčitel a také autorem zmiňovaného oblíbeného románu. Knihu z nakladatelství Veduta si můžete zakoupit v Lázeňském Informačním Centru Priessnitzových léčebných lázní, na lázeňských recepcích a ve všech dobrých knihkupectvích.

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY SE BLÍŽÍ

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY SE BLÍŽÍ

Letošní jubilejní 170. zahájení lázeňské sezony na Gräfenberku se blíží, proběhne 12. až 14. května. Hlavním slavnostním dnem bude zase sobota. Do Jeseníku můžete přicestovat věru nostalgicky, parním vlakem Šlechtična. Potkáte v něm i samotného Vincenze s chotí Sofií, které s gräfenberským panstvem budete v lázních potkávat po celý den. Těšit se můžete i na Vláček Lázeňáček, koncert Slovenky Kristíny, žehnání pramenů, dětský program, křest zajímavé knihy a mnoho dalšího, program pro vás máme od pátku do neděle!

Podorbný program všech slavnostních dní najdete zde.

ZIMNÍ FOTOSOUTĚŽ MÁ SVÉ VÍTĚZE

ZIMNÍ FOTOSOUTĚŽ MÁ SVÉ VÍTĚZE

Fotografická soutěž s podtitulem Mrzne, až praští! má své vítěze. Během předchozích tří měsíců do soutěže doputovalo 260 snímků s tématikou zimních lázní. Vybrat výherce proto nebylo vůbec jednoduché. Podívejte se tedy na nejlepší úlovky, za které autoři dostali poukaz do vířivky, ještě tiskárnou vonící páté vydání románu Prameny živé vody nebo oblíbené tričko Priessnitz!

PRVNÍ LETOŠNÍ VYDÁNÍ NAŠEHO ČTVRTLETNÍKU PRÁVĚ VYŠLO

PRVNÍ LETOŠNÍ VYDÁNÍ NAŠEHO ČTVRTLETNÍKU PRÁVĚ VYŠLO

S prvními jarními dny, které jsou u nás v lázních zpříjemněny opravdu intenzivní chumelenicí, světlo světa spatřilo i jarní vydání čtvrtletníku Lázeňské prameny. Připomínáme si v něm 750. výročí založení Jeseníku, zveme na jubilejní 20. ročník prestižní klavírní soutěže, dokonce se zmiňujeme také o trošku tragičtější události z roku 1997, zveme na historické přednášky, představujeme zbrusu novou publikaci o pramenech a trošku vás testujeme, jestli máte naše lázně opravdu pod kůží. Přejeme příjemné počtení!

PRAVIDELNÉ ČIŠTĚNÍ BAZÉNU

PRAVIDELNÉ ČIŠTĚNÍ BAZÉNU

V termínu od 27.03. do 30.03.2017 bude probíhat pravidelné čištění bazénu. 
V tomto termínu bude bazén uzavřen.

Děkujeme za pochopení

V HALE SANATORIA BYL OBNOVEN VÝTAH

V HALE SANATORIA BYL OBNOVEN VÝTAH

Mnozí dlouholetí klienti a zaměstnanci s nostalgií v hlase stále vzpomínají na provoz osobního výtahu, který stával vedle volně stojícího schodiště v hale Sanatoria Priessnitz. Především pak na jeho obsluhu, elegantního a úslužného pana Hromádku. Na konci února se výtah, sice bez vřelé obsluhy, do hlavního komunikačního prostoru lázeňského domu vrátil.

Původní „bauerovský“ výtah byl elektrický a svému účelu sloužil až do 50. let minulého století. Tehdy byl zrušen. Do haly se osobní zdvihadlo vrátilo prakticky více než po půl století. Moderní technika je opět doplněna kováním tvarově navazujícím na ornament zábradlí schodiště. Výtah dodala švýcarská firma Schindler, která v oboru působí už od roku 1874. Přípravu šachty a stavby provedla firma Rain z Písečné. Celkové náklady na znovuobnovení výtahu se vyšplhaly na 1, 76 mil. Kč. Realizace probíhala od prosince 2016 do února 2017.

PŘIJEDOU K NÁM OLYMPIJŠTÍ VÍTĚZOVÉ

PŘIJEDOU K NÁM OLYMPIJŠTÍ VÍTĚZOVÉ

Lázeňské kluziště se chystá na výjimečnou akci. Na jeho ledě se totiž v pátek 24. března objeví hokejoví olympionici z Nagana Milan Hnilička a Martin Procházka. Dopoledne si je malí i velcí mohou užít na ledě, odpoledne pak budou v prostorách městské Kaple diskutovat o budoucnosti hokeje v Jeseníku. Více se dozvíte na přiloženém letáku.

FOŤTE LÁZEŇSKOU ZIMU A ZÍSKEJTE DÁREK

FOŤTE LÁZEŇSKOU ZIMU A ZÍSKEJTE DÁREK

MRZNE, AŽ PRAŠTÍ! Pošlete nám mrazivé fotky plné ledu a sněhu z lázní… ze Studničního vrchu, od pramenů, z promenády… ty nejpovedenější odměníme dárky z Priessnitz Boutique. Vaše úlovky nám můžete posílat až do 31. března na soutez@priessnitz.cz. LOVU ZDAR!

OHLÉDNUTÍ ZA SILVESTROVSKÝMI OSLAVAMI

OHLÉDNUTÍ ZA SILVESTROVSKÝMI OSLAVAMI

Abba World Revival - prohlídky lázní - klavírní preludia - návštěva Sofie a Vincenze Priessnitzových - škola bruslení - chvilky pro dámy i pány - disco na ledě - turnaj v biliardu - výlet na Lesní bar - krásné slunečné počasí - procházky po pramenech - výhledy z lázeňské věžičky - wellness procedury - hokej - taneční večery - muzikálový večer - jazzový koncert - punčový podvečer za svitu loučí - večer s Moravankou - silvestrovský program - kouzelník - novoroční ohňostroj

Předchozí | Dalšístrana / 17 12-24 z 196 novinek
Image 1Image 2Image 3
-1.2°