Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 17 12-24 z 201 novinek
VZPOURA ÚRAZŮM

VZPOURA ÚRAZŮM

Projekt VZPoura úrazům usiluje o prevenci úrazů u dětí a mladistvých pořádáním edukačních setkání s hendikepovanými pracovníky VZP ČR.

Týden po Závodu míru Grand Prix Priessnitz 2017

Týden po Závodu míru Grand Prix Priessnitz 2017

Máme týden po letošním Závodu míru Grand Prix Priessnitz 2017. "Musíme říci, že úzké spojení s lázněmi v Jeseníku se vyplatilo. Letošní pátý ročník byl opravdu nejlepší ze všech, které se na severu Moravy konaly," říká ředitel N´Cupu pro mladé jezdce do 23 let, prestižního podniku Mezinárodní cyklistické unie (UCI), Jaroslav Vašíček.

Závod měl opět vynikající diváckou kulisu jak v cíli jednotlivých etapových měst, tak na trati. Je opravdu vidět, že lidé na severní Moravě si závod vzali za svůj. České vlajky v každé vesnici a vynikající divácké finále v lázních Jeseník, to bylo jako v dobách kdy se Závod míru jezdil v kategorii dospělých.

O sportovní stránce toho bylo napsáno mnoho, to co předváděli mladí závodníci na trati bralo dech. Naprostá totální cyklistika ve všech směrech. Žádné taktizování, ale skutečné závodění. Člověk by v královské etapě před dvojím výšlapem na Dlouhé stráně očekával opatrnost. Ale opak byl pravdou. A neděle průměr 42 km/hod. při 3400 nastoupaných metrech budí vůči startujícím úctu.

"Jenom za prvních 40 km neklesla rychlost pod 47 km. Prostě sledovat "mladé pušky" byl opravdu zážitek a spanilá jízda české jedničky Michala Schlegela na Dlouhých Stráních to byl neskutečný adrenalin," pokračuje Vašíček.

A n výbor je přesvědčen, že jde správnou cestou. "Účast "šéfa"   N´Cupu a bývalého ředitele Tour de Avenir nám dala za pravdu. Už jenom skutečnost, že UCI si vybrala náš závod vybrala ke kongresu o bezpečnosti při závodech jak pro závodníky, tak sportovní ředitele, bylo pro nás poctou. Ano, vždy je co zlepšovat a upravím Shakespearovské ´Závod míru Grand Prix Priessnitz 2017 je mrtev, ať žije Závod míru Grand Prix Priessnitz 31. května - 3. června 2018," dodal Jaroslav Vašíček.

Závod míru Grand Prix Priessnitz spa 2017

Závod míru Grand Prix Priessnitz spa 2017

Závod míru Grand Prix Priessnitz 2017 spa klepe na dveře

Již jen hodiny zbývají do startu letošního prestižního etapového závodu Závod míru Grand Prix Priessnitz spa, který se uskuteční od 1. do 4. června na severní Moravě. Do čtvrtého ročníku elitního závodu kalendáře UCI je přihlášeno dvaadvacet týmů, takže kvalita startovního pole je zaručena na té nejvyšší úrovni.

"V minulých dnech byla udělána s Policií Olomouckého a Moravskoslézkého kraje rekognoskace tratí a můžeme říci, že Policie věnuje veškerou péči bezpečnosti závodníků, která je naší hlavní prioritou," připomíná šéf organizačního týmu podniku kategorie Nations' Cup Jaroslav Vašíček.

Do závodu opět nastupuje také osvědčená skupina moto maršálů s DC Moto s jejím guru Pepou Ešpandrem. "Musíme také poděkovat všem městům a obcím, které nám pomáhají s pořadateli. V letošním roce bude dbát o bezpečnost závodníků více jak 400 lidí," přidává Vašíček.

Již od pondělí 29. května začnou trénovat na silnicích v Jeseníkách reprezentační týmy účastníků Závod míru Grand Prix Priessnitz spa. Mezi prvními dorazí reprezentace USA a hned budou následovat další celky. "Můžeme říci, že od pondělí patří Jeseníky silniční cyklistice. A zde je příležitost pro zanícené cyklisty - kdo by se nechtěl projet s budoucími účastníky nebo dokonce vítězi Grand Tour," pokračuje Vašíček.

První etapa začíná 1. června v centru Krnova prologem na 2 kilometry. Druhá etapa osvědčená, takzvaná pro sprintery následuje druhý den na trase Jeseník - Rýmařov v délce 132 km. V sobotu čeká královská etapa z Krnova s cílem na přečerpávací přehradě Dlouhé stráně, při níž si toto velmi náročné stoupání závodníci vyšlápnou dvakrát. Tato etapa si nezadá s horskými etapami na největších světových podnicích. A Závod míru Grand Prix Priessnitz spa skončí v neděli 4. června nejdelší etapou měřící 150 km kolem nejvýznamnějších míst Jesenicka.

V jednotlivých místech je přichystán bohatý kulturní program, soutěže o ceny pro děti, zdarma skákací hrad a další zajímavé akce našich partnerů. "Jenom na Dlouhých stráních je vzhledem k místu program výrazně omezen, ale o to více věříme v návštěvnost diváků. Prostě skvělá cyklistika a dvakrát Dlouhé stráně to není každý den. Věřím, že se potkáme v Krnově, Rýmařově a Jeseníku," zve na závod Jaroslav Vašíček.

Powered by
Publish for Free

Startovka / Start list

JESENÍK - BYTOVÝ DŮM PLL A. S.

JESENÍK - BYTOVÝ DŮM PLL A. S.

Název projektu:
JESENÍK - BYTOVÝ DŮM PLL a.s. 

Hlavní cíl projektu:
Snížení spotřební energie zlepšením tepelných vlastností obálky budovy bytového domu PLL a.s. Jeseník.

Projekt JESENÍK - Bytový dům PLL a.s. je spolufinancován Evropskou unií.

VYŠLO PÁTÉ VYDÁNÍ ROMÁNU O ŽIVOTĚ VODOLÉČITELE PRIESSNITZE

VYŠLO PÁTÉ VYDÁNÍ ROMÁNU O ŽIVOTĚ VODOLÉČITELE PRIESSNITZE

Román Miloše Kočky Prameny živé vody se na knižních pultech poprvé objevil v roce 1987. Právě přesně po třiceti letech světlo světa spatřilo již páté vydání tohoto nakonec velmi oblíbeného a čtivého příběhu, líčícího životní osudy a objevy geniálního léčitele Priessnitze.

Poprvé se Miloš Kočka ocitnul na Gräfenberku v roce 1954 kvůli vážnému onemocnění. Tamní pětitýdenní léčba mu vrátila zdraví a jesenické lázně si advokát z Prahy a později úspěšný spisovatel doslova zamiloval. Od té doby svůj téměř veškerý volný čas věnoval studiu vodoléčby a velkou měrou se zasloužil o popularizaci Priessnitzova odkazu. Napsal bezpočet odborných článků o historii hydroterapie, je spoluautorem monografie Vincenz Priessnitz – světový přírodní léčitel a také autorem zmiňovaného oblíbeného románu. Knihu z nakladatelství Veduta si můžete zakoupit v Lázeňském Informačním Centru Priessnitzových léčebných lázní, na lázeňských recepcích a ve všech dobrých knihkupectvích.

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY SE BLÍŽÍ

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY SE BLÍŽÍ

Letošní jubilejní 170. zahájení lázeňské sezony na Gräfenberku se blíží, proběhne 12. až 14. května. Hlavním slavnostním dnem bude zase sobota. Do Jeseníku můžete přicestovat věru nostalgicky, parním vlakem Šlechtična. Potkáte v něm i samotného Vincenze s chotí Sofií, které s gräfenberským panstvem budete v lázních potkávat po celý den. Těšit se můžete i na Vláček Lázeňáček, koncert Slovenky Kristíny, žehnání pramenů, dětský program, křest zajímavé knihy a mnoho dalšího, program pro vás máme od pátku do neděle!

Podorbný program všech slavnostních dní najdete zde.

ZIMNÍ FOTOSOUTĚŽ MÁ SVÉ VÍTĚZE

ZIMNÍ FOTOSOUTĚŽ MÁ SVÉ VÍTĚZE

Fotografická soutěž s podtitulem Mrzne, až praští! má své vítěze. Během předchozích tří měsíců do soutěže doputovalo 260 snímků s tématikou zimních lázní. Vybrat výherce proto nebylo vůbec jednoduché. Podívejte se tedy na nejlepší úlovky, za které autoři dostali poukaz do vířivky, ještě tiskárnou vonící páté vydání románu Prameny živé vody nebo oblíbené tričko Priessnitz!

PRVNÍ LETOŠNÍ VYDÁNÍ NAŠEHO ČTVRTLETNÍKU PRÁVĚ VYŠLO

PRVNÍ LETOŠNÍ VYDÁNÍ NAŠEHO ČTVRTLETNÍKU PRÁVĚ VYŠLO

S prvními jarními dny, které jsou u nás v lázních zpříjemněny opravdu intenzivní chumelenicí, světlo světa spatřilo i jarní vydání čtvrtletníku Lázeňské prameny. Připomínáme si v něm 750. výročí založení Jeseníku, zveme na jubilejní 20. ročník prestižní klavírní soutěže, dokonce se zmiňujeme také o trošku tragičtější události z roku 1997, zveme na historické přednášky, představujeme zbrusu novou publikaci o pramenech a trošku vás testujeme, jestli máte naše lázně opravdu pod kůží. Přejeme příjemné počtení!

PRAVIDELNÉ ČIŠTĚNÍ BAZÉNU

PRAVIDELNÉ ČIŠTĚNÍ BAZÉNU

V termínu od 27.03. do 30.03.2017 bude probíhat pravidelné čištění bazénu. 
V tomto termínu bude bazén uzavřen.

Děkujeme za pochopení

V HALE SANATORIA BYL OBNOVEN VÝTAH

V HALE SANATORIA BYL OBNOVEN VÝTAH

Mnozí dlouholetí klienti a zaměstnanci s nostalgií v hlase stále vzpomínají na provoz osobního výtahu, který stával vedle volně stojícího schodiště v hale Sanatoria Priessnitz. Především pak na jeho obsluhu, elegantního a úslužného pana Hromádku. Na konci února se výtah, sice bez vřelé obsluhy, do hlavního komunikačního prostoru lázeňského domu vrátil.

Původní „bauerovský“ výtah byl elektrický a svému účelu sloužil až do 50. let minulého století. Tehdy byl zrušen. Do haly se osobní zdvihadlo vrátilo prakticky více než po půl století. Moderní technika je opět doplněna kováním tvarově navazujícím na ornament zábradlí schodiště. Výtah dodala švýcarská firma Schindler, která v oboru působí už od roku 1874. Přípravu šachty a stavby provedla firma Rain z Písečné. Celkové náklady na znovuobnovení výtahu se vyšplhaly na 1, 76 mil. Kč. Realizace probíhala od prosince 2016 do února 2017.

Předchozí | Dalšístrana / 17 12-24 z 201 novinek
Image 1Image 2Image 3
20.6°