Světový den vody u Priessnitzů

Světový den vody u Priessnitzů

Světový den vody vznikl z iniciativy OSN v roce 1993.  Důvodem byla skutečnost, že na světě více než miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody nebo nemá přístup k vodě.  V České republice se do této události aktivně zapojují zejména vodárenské společnosti. A na půdě prvního vodoléčebného ústavu světa si i letos připomeneme Světový den vody řadou zajímavých akcí.

Cvičení v bazénu, procházka okolo pramenů a výlet k vodopádům zastupují v programu turistické a sportovní aktivity. Kulturní a vzdělávací stránku oslav Dne vody naplní přednášky, projekce filmu „Vincenz Priessnitz“ a koncert. Přednáškám je vyhrazen čtvrtek, kdy v Zrcadlovém sále začne od 16 hodin přednáška etnografa VMJ Matěje Mately na téma „Voda v jesenické mytologii“ a od 19 hodin bude následovat přednáška lázeňského průvodce Jiřího Glabazni „Géniové živé vody“.

Novinkou v programu je sobotní dopolední Degustace vody u Slovanského pramene. Kdo zavítá v první jarní den na tuto akci, bude se moci na vlastní chuťové buňky přesvědčit že „není voda jako voda“ a možná i že „není pramen jako pramen.“

Týdenní program uzavře nedělní koncert skupiny Hanulík Brothers.