Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 35 24-36 z 414 novinek
Priessnitzovy léčebné lázně podpořily positivJE FESTIVAL – plný pozitivních zpráv a inspirace nejen z Jesenicka

Priessnitzovy léčebné lázně podpořily positivJE FESTIVAL – plný pozitivních zpráv a inspirace nejen z Jesenicka

Cílem positivJE FESTIVALU bylo otevřít pro Jesenicko klíčová témata a mluvit o nich s relevantními lidmi, představit několik velmi zajímavých a úspěšných osobností zásadně fixovaných na okres Jeseník .

Pocitově byl pro pořadatele největší oříšek panel věnující se inovacím v byznysu, kde proti sobě stály zdánlivě různé zájmy.

Atraktivní, ale tematicky mnohem lehčí, byl podvečerní blok čtyřech přednášek úspěšných rodáků z Jesenicka.

Na tomhle linku k vám vyšle inspiraci Adam Pobořil, co je mistr zvuku u světového výrobce gramofonových desek, Martin Kolář, který z Nových Vilémovic pracuje pro Google ve Skandinávii, Veronika Ambrozyová v Člověku v tísni lektorující téma klimatické změny a běhající duo otec Emil a syn Jakub Vodákovi. Každý od nás dostal 25 minut, v nichž vás zaujme, pobaví, inspiruje, překvapí... a vy to můžete sledovat z pohodlí domova.


Vítejte v 'novém normálu', v němž online vládne informačnímu toku a positivJE se může díky přenosu Voltage multimedia studio Marka Kačora na chvíli cítit jako velká televizní produkce. A ano, positivJE FESTIVAL se letos konal i díky partnerům, co nás v koronakrizi podrželi. Díky Inovační centrum Olomouckého kraje, Priessnitzovy léčebné lázně, Česko-slezská výrobní, Fenix, Naturfyt BIO, M.B.A. Finance, Město Jeseník a MKZ Jeseník.

Děkujeme positivJE za uskutečnění této inspirující akce a přejeme nám všem stálý přísun pozitivních zpráv – nejen z Jesenicka

Aktuální informace z našich lázní – listopad

Aktuální informace z našich lázní – listopad

V souvislosti s vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 a na základě nových mimořádných opatření vlády Vám chceme podat informace o opatřeních, která v Priessnitzových léčebných lázních dodržujeme pro zamezení šíření onemocnění a zajištění bezpečí našich klientů.

1. Nastavili jsme optimální hygienická opatření

2. Řídíme se nařízením vlády a MZČR

  • od 23.11.2020 poskytujeme pouze komplexní, příspěvkovou a léčebně rehabilitační lázeňskou péči se vstupní lékařskou prohlídkou bez ohledu na způsob financování, tedy jak pojištěncům, tak samoplátcům.
  • aktuálně nemůžeme poskytovat hotelové a wellness pobyty
  • omezujeme počet osob na procedurách a při aktivitách ve vnitřních a venkovních prostorech.
  • jsou uzavřeny herny, sportoviště, informační centrum a nekonají se kulturní akce.
  • jídelny a restaurace v léčebných domech jsou v provozu, zajišťujeme dodržování rozestupů a maximálního počtu osob u stolu, nabízíme dokoupení plné penze.
  • ostatní restaurace a kavárny jsou uzavřeny.

3. Zakazujeme vstup a návštěvy do lázeňských budov, neposkytujeme ambulantní ani komerční procedury neubytovaným osobám. 

4. Klienti si stále musí až do odvolání zajistit dostatečnou zásobu roušek pro svou vlastní potřebu ve vnitřních prostorách budov na celý pobyt.

5. Ověřujeme rizika a požadujeme čestné prohlášení před nástupem na pobyt, měříme teplotu.

6. Výuka dětí na komplexní lázeňské péči pokračuje za zpřísněných hygienických opatření mimo státem stanovené svátky a prázdniny. Mimořádné opatření vlády se nevztahuje na provoz ZŠ při zdravotnických zařízeních.

Jsme zdravotnické zařízení s proškoleným odborným personálem umístěné v čistém prostředí Jeseníků. Léčba a skladba léčebných procedur je garantovaná lékaři a využívá jedinečné horské klima a pohyb v přírodě. Pobytem u nás můžete posílit svou imunitu a předejít riziku.

Aktuální situaci vždy komentujeme na našich stránkách www.priessnitz.cz

Aktuálně nemůžeme poskytovat hotelové a wellness pobyty.

O dalších opatřeních vás budeme aktuálně informovat.

Nevyčerpané dárkové poukazy budeme prodlužovat do příštího roku.

Nabídku pobytů a služeb na rok 2021 pro Vás již máme nachystanou.

Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

Informace a čestné prohlášení naleznete po otevření tohoto příspěvku v příloze ke stažení.

Od pondělí 23.11. mohou tedy rezervovat a nastupovat  také klienti na pobyty se se státem podporovanými vouchery.

Čekáme na rozhodnutí MMR týkající se prodloužení státem dotovaných voucherů na pobyty v roce 2021.
 

Slavnostní rozsvěcení sanatoria Priessnitz

Slavnostní rozsvěcení sanatoria Priessnitz

Dne 1. 12. 2020 od 17:00 - 19:00 hodin se koná slavnostní rozsvěcení sanatoria Priessnitz, které se až do do 16. 12. 2020 bude opakovat denně od 17:00 do 19:00 hodin. Přijďte se k nám pokochat a nasát adventní atmosféru! smiley

Četba na pokračování - Strhující příběh Vincenze Priessnitze

Četba na pokračování - Strhující příběh Vincenze Priessnitze

Strhující příběh Vincenze Priessnitze s Němcem, Kačerem, Rösnerem a dalšími herci

Díky Českému rozhlasu a nezaměnitelným hlasům účinkujících herců (František Němec, Nina Divíšková, Jan Kačer, Boris Rösner a další) si můžete v pořadu Četba na pokračování na dvojce poslechnout a vychutnat příběh o světovém léčiteli a zakladateli našich lázní Vincenzi Priessnitzovi sepsaný v knize Miloše Kočky Prameny živé vody v jedenácti epizodách na pokračování.

Čtenou knihu naleznete zde

Kalendář akcí 2021

Kalendář akcí 2021

Chystáme pro Vás tradiční i zcela nové kulturní a společenské akce na rok 2021 a věříme, že je budeme moci společně uskutečnit, byť v komornějším měřítku nebo venku v přírodě, která nás obklopuje. Pojďte se těšit s námi.

Rady od Mgr. Kubánkové

Rady od Mgr. Kubánkové

Určitě znáte 3R (ruce, roušky, rozestupy) pro zvládnutí  koronavirové krize. Je na místě doplnit další 3R :

RESPEKT.  Respektujte svoje potřeby a prožívání, respektujte prožívání a potřeby druhých.  Nezapomínejte, že: moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. Buďte k sobě ohleduplní a ve společných prostorech dodržujte nařízená pravidla.

ROZUM. Nesete odpovědnost za sebe i své blízké. Chovejte se rozumně a s citem, abyste neohrozili sebe ani druhé. Pečujte o sebe i o druhé tak, abyste zůstali zdraví. Každý den má smysl.

RESILIENCE. Psychickou odolnost je možné cvičit a zlepšovat. Dbejte o pravidelnost. Věnujte pozornost větrání, cvičení, pravidelnému stravování a pití. Věřte svým schopnostem, unesete a zvládnete mnoho. Nebojte se říci druhým o pomoc. Možná se vám podlamují kolena, ale zase se zvednete.  Jestli můžete, pozvedněte i druhé. Každý den v tom budete o trochu lepší.

UZAVŘENA RIPPEROVA PROMENÁDA

UZAVŘENA RIPPEROVA PROMENÁDA

Z důvodu popadaných stromů je do odvolání uzavřena Ripperova promenáda. Vstup do lesů v okolí areálu lázní pouze na vlastní nebezpečí.

Děkujeme za pochopení.