Co Vás v lázních čeká?

Co Vás v lázních čeká?

Nabízíme kvalitní služby – ubytování, stravu, léčení a pestrou nabídku  léčebných procedur v unikátním místě Priessnitzových léčebných lázní na úpatí Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku.

Léčení, léčebné procedury

Jsme zdravotnické zařízení s proškoleným odborným personálem umístěné v čistém prostředí Jeseníků. Léčba a skladba léčebných procedur je garantovaná lékaři a využívá jedinečné horské klima a pohyb v přírodě. Pobytem u nás můžete posílit své zdraví, zvýšit svou imunitu a načerpat nové fyzické i duševní síly do dalšího období.

V tomto roce se zaměřujeme také na následnou léčebně rehabilitační péči u pacientů, kteří prodělali závažnější plicní onemocnění formou Covid-19 nebo trpí psychickými problémy v souvislosti s životními změnami v době pandemie .

Naši lékaři Vám mohou aktuálně předepsat léčebné procedury: koupele, CO2 koupele, skotské střiky, střídavé koupele, masáže, individuální techniky, mobilizace, zábaly, elektroléčbu, magnetoterapii, kryoterapii, inhalace, kyslíkovou terapii, psychoterapii, světloléčbu, laser, unikátní Priessnitzovy procedury, dechová cvičení v přírodě, individuální cvičení při bolestech zad a kloubů, unikátní vyšetření počítačovou kineziologií, sloupkovou korekční a plovoucí techniku, ergoterapii a další.

některé procedury z důvodu vládních opatření neprovozujeme (sauna, bazén, posilovna, skupinové procedury aj.)

Denně pak doporučujeme Priessnitzovu pohybovou terapii, nikoli však tu původní z dob Vincenze Priessnitze, kterou bylo řezání dřeva, odhazování sněhu či jiné fyzicky náročné práce , ale stejně účinnou chůzi s holemi v přírodě se zapojením dechových cvičení v přírodě a namáčením dolních a horních končetin v chladné vodě. Hůlky jsou k zapůjčení u klimatoterapeutů na Hradě nebo po rozvolnění na Lázeňském informačním centru.

Léčení těmito metodami zlepšuje naše zdraví po fyzické i psychické stránce. Léčebné procedury nám pomohou uvolnit se. Cvičení a chůze s holemi nás donutí narovnat záda. S narovnanými zády se nám mnohem lépe dýchá, dostáváme do těla mnohem více kyslíku, což znamená vyšší výkon svalů a lepší činnost mozku. Rovněž se nám s pomocí holí podaří rozpohybovat ramena a nastartovat rotaci trupu. Ale nejde pouze o zvýšení fyzické kondice, léčba v Priessnitzových lázních má obrovský vliv také na naši psychiku. A proč? Velmi důležitá je totiž radost – radost z pohybu, radost z pohybu v přírodě, na čerstvém jesenickém vzduchu, radost ze života a nalezení vnitřního klidu a spokojenosti.

Vyjádření MUDr.Jaroslava Novotného, vedoucího lékaře Priessnitzových lázní

Jak může pobyt v lázních pomoci tělu a mysli při stresu dnešní doby?
protože je lázeňské zařízení de facto izolováno od okolního světa, není součástí města, ale nachází se cca 3km od občanské zástavby, je aktuálně jakousi oázou klidu a pohody, která je nutná pro posílení psychického stavu a zvýšení obranyschopnosti a imunity v současné době tak důležitého aspektu boje každého jednotlivého člověka s touto nemocí. Velmi záleží na aktuálním stavu imunitního systému, protože se zajisté všichni opakovaně setkáváme v tímto velmi zákeřným virem, ale lidé jejichž imunitní systém je zcela v pořádku si sním s největší pravděpodobností dovedou poradit ,aniž by došlo k propuknutí nemoci.

Ubytování

V léčebných domech Priessnitz ****, Bezruč***, Ripper*** , Vila na Kolonádě a Lékařská vila pro dospělé a samoplátce

V dětských léčebnách  Wolker, Jubilejní Vila , Mír pro děti s doprovodem.

K dispozici klientům je nepřetržitá  služba recepce lázeňského domu Priessnitz a denní služba recepce Bezruč a Ripper Po – Ne od 7 do 19 hodin.

Více naleznete v sekci lázeňské domy zde.

Strava

Celodenní pestrá výběrová a racionální strava je podávána v jídelnách léčebných domů Priessnitz , Bezruč, Ripper, Wolker a Jubilejní Vila podle aktuální kapacity klientů.

Více informací zde.

Klienti s polopenzí si mohou vzhledem k uzavřeným restauracím a omezenému pohybu dokoupit obědy přímo na recepcích lázeňských domů.

Minibary na pokojích zajišťujeme na apartmánech a pokojích lázeňského domu Priessnitz na vyžádání.

Restaurace a kavárny lázní jsou uzavřeny dle aktuálních vládních opatření, v provozu jsou zahrádky restaurací v areálu lázní.

Pro ubytované klienty našich lázní je denně v provozu Denní bar v lázeňském domě Priessnitz.

Zakoupit suvenýry , dárky, kávu a občerstvení můžete v lázeňském obchůdku Bílý Kříž, v Infocentru nebo na recepcích lázeňských domů.

Volný čas 

Doporučujeme atraktivní místa a tipy na výlety v okolí

Kulturní, společenské, sportovní i vzdělávací akce naleznete zde.

Dále doporučujeme:

 • lázeňské stezky s mnoha prameny a pomníky v okolí lázní,

 • krásné vyhlídky Studničního vrchu,

 • Háj víly Ozdravy, lázeňská dětská hřiště, lanové centrum,

 • Jížní svah, Park Vincenze Priessnitze,

 • Balneopark (aktuálně nenapuštěn),  fitpark

 • Ripperovu promenádu, Sofiin pramen, Kapli a hrobku V.P.,

 • Krizový kříž, Památník obětem čarodějnických procesů,

 • Muzikantskou stezku, Jeseník, Vodní tvrz, 

 • sousoší Vincenze Priessnitze ve Smetanových sadech,

 • prameny a pomníky ve Smetanových sadech  ,

 • Křížový vrch,  Zlatý Chlum, Čertovy kameny a další

Po rozvolnění pak atraktivní místa a tipy na výlety v okolí https://www.priessnitz.cz/cz/volny-cas/