Vaše dotazy

Vaše dotazy

Vyjádření MUDr.Jaroslava Novotného, vedoucího lékaře Priessnitzových lázní k Vašim nejčastějším dotazům:

 • Jak probíhají vstupní prohlídky, mají nějaká přísnější opatření?
  Klienti si musí dovézt potvrzení o negativním PCR nebo antigenním testu na Covid-19 ne starším než 72 hodin, prodělaném onemocnění ne starším než 3 měsíce nebo potvrzení o očkování druhou vakcínou na Covid-19. Ihned při příjezdu klienti podepisují čestná prohlášení a také jim je hned při vstupu na buduvu změřena tělesná teplota

 • Jak probíhá informovanost lékařů o změně stavu u pacienta (zjistil u sebe příznaky respiračního onemocnění) co se děje, pokud pacient onemocní, případně je pozitivně testován na covid-19?
  Pokud dojde ke změně zdravotního stavu v rámci léčby v lázních s klinickými příznaky zvýšené teploty nebo dušnosti je pacientovi proveden antigenní test na Covid-19 a v případě pozitivního výsledku je mu okamžitě ukončena léčba v lázních a pacient o tomto informuje svého praktického lékaře v místě bydliště, který mu vystavuje žádanku na vyšetření PCR.

 • Probíhají zdravotnické kontroly personálu, případně jak často?
  Ano, personál je testován přímo v areálu lázní minimálně 1x za 7 dní. V případě pozitivního nálezu zaměstnanec okamžitě opustí  pracoviště, je vyslán na vyšetření PCR,  je informována hygiena a jeho praktický a závodní lékař, kteří přijímají odpovídající opatření.  

 • Nošení ochrany úst a nosu (roušek  případně respirátorů)  nebylo v lázních přerušeno s cílem snížení možnosti nákazy, proč tomu tak je a v kterých případech to tak být nemusí (například při jídle apod.)?
  Nošení ochrany nosu a úst v lázních bylo povinné po celou dobu trvání pandemie, tedy i letních měsících minulého roku na základě rozhodnutí vedoucího lékaře. Ochranu nosu a úst mohou klienti sundat pouze při konzumaci jídla nebo na svém pokoji, kde jsou ubytováni.Také zaměstnanci mají povinnost nošení ochrany nosu a úst dle aktuálního nařízení ministerstva zdravotnictví a příkazu ředitele společnosti Priessnitzovy léčebné lázně bez výjimky.

 • Je zaveden nějaký speciální zdravotnický režim (například jiné plánování procedur), který by eliminoval možnost styku s infikovanou osobou?
  Již při podezření na infekci Covid -19 nebo kontakt s osobou nakaženou léčbu klienta okamžitě ukončujeme. Neposkytujeme některé druhy procedur se zvýšeným rizikem přenosu včetně rehabilitace v bazénu, který usnesením vlády pro  zdravotnická zařízení není zakázán, ale snažíme se eliminovat maximum rizik, omezujeme skupinové procedury .

 • Co můžeme v lázních dělat, když je téměř všechno zavřené?
  Nebojte se. Pobyty s lázeňskými procedurami v krásném prostředí Jeseníků Vás nenechají se nudit. PŘÍRODA nemá Covid.

 • Jak poznám, který léčebný pobyt je pro mě vhodný?
  Žádným z našich léčebných pobytů neuděláte chybu. V rámci vstupní individuální konzultace s lékařem je vždy možné léčebné procedury změnit nebo upravit dle aktuálního zdravotního stavu na míru klientovi.

 • Pokud jsem prodělal onemocnění Covid-19, mám si vybrat Návrat ke zdravému dýchání?
  Balíček Návrat ke zdravému dýchání – rehabilitace dýchání je určen lidem, kterým se po koronavirovém onemocnění stále špatně dýchá nebo trpí únavou. Pokud se cítíte dobře a pobyt volíte spíše jako preventivní pro načerpání nových sil a posílení imunity, můžete si vybrat kterýkoli z našich léčebných pobytů a v rámci vstupní prohlídky konzultovat s lékařem své aktuální potíže.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? V případě dotazů nás kontaktujte na email lazne@priessnitz.cz