Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 28 0-12 z 326 novinek
V lázních jsme oslavili 220 let od narození pana Priessnitze

V lázních jsme oslavili 220 let od narození pana Priessnitze

Obnovený pramen manželky Sofie, netradiční exkurze po interiérech, narozeninový bál i saxofonové umění mistra Felixa Slováčka, jakož i celá řada dalších akcí byly náplní letošního Týdne Vincenze Priessnitze. Česká televize uvedla v sobotu 5. října filmový životopis zakladatele lázní od režiséra Pavla Linharta.

Slavnostní odhalení a vysvěcení obnoveného Sofiina pramene proběhlo v den Priessnitzových narozenin na Ripperově promenádě. Pramen z roku 1899 ozdobil nový bronzový reliéf z roku 2019, jeho autorkou je paní Iva Svobodová.
Oslavu obnovení ozdobily svou elegancí i dámy a pánové ze Spolku panstva v dobových kostýmech, kteří také svou přítomností poctili místo slavnostního otevření Muzikantské stezky a Editina pramene po jejich rekonstrukci. 
Po celý týden měli návštěvníci sanatoria Priessnitz možnost prohlédnout si předměty z depozitářů Vlastivědného muzea v Salónku Vincenze Priessnitze, navštívit komentované prohlídky, procházky k pramenům, přednášky , koncerty, výlety.
Od pátku do neděle probíhala 14. odborná konference s tématikou lázeňství a odkazu Vincenze Priessnitze. Její účastníci se dozvěděli o výsledcích výzkumu zdravotní prospěšnost jízdy a běhu na koloběžkách a mohli si prakticky tyto účinky sami vyzkoušet.

V sobotu 5. října večer pak nastal vrchol celého týdne – narozeninový bál v Kongresovém sále. Svou přítomností a muzikantským uměním přispěl k jeho atmosféře i Felix Slováček, který si téměř týdenní pobyt v jesenických lázních nemohl vynachválit.
Film Vincenz Priessnitz mohli klienti lázní shlédnout v pátek večer v Zrcadlovém sále a zbytek republiky v sobotu odpoledne na ČT2. U hudebního altánku se v pátek konal také jarmark historických řemesel, který potěšil zejména koupěchtivé návštěvníky lázní.

Na bohatý kulturní a společenský program Týdne Vincenze Priessnitze přispěl Olomoucký kraj.


 

Informace o rekonstrukci budovy Priessnitz

Informace o rekonstrukci budovy Priessnitz

Vážení klienti,

v termínu od 1. 3. - 23. 6. 2020 proběhne plánovaná oprava střechy a fasády jižní strany lázeňského domu Priessnitz - Hlavní budovy. Ubytování v lázeňském domě Priessnitz budeme poskytovat v uvedeném období v severní části Hlavní budovy hotelu Priessnitz (převážně jednolůžkové pokoje) a v celé části Nové budovy hotelu Priessnitz.

Gastro služby a procedury budou plně v provozu bez omezení. Ubytování a další lázeňské služby v ostatních lázeňských domech budou probíhat také bez omezení.

Děkujeme Vám za pochopení.

Vaše PLL

Týden Vincenze Priessnitze a pozvánka na 14. ročník Konference s odkazem Vincenze Priessnitze

Týden Vincenze Priessnitze a pozvánka na 14. ročník Konference s odkazem Vincenze Priessnitze

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na 14. ročník Konference s odkazem Vincenze Priessnitze o významu lázeňské péče, která se koná 4. až 6. října 2019 v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku.

Konferenci pro Vás připravuje SPOLEČNOST VINCENZE PRIESSNITZE, z.s. ve spolupráci s Priessnitzovými léčebnými lázněmi. Jejím cílem je uskutečnění již tradičního setkání jak odborné, tak laické veřejnosti k problematice významu lázeňství v rámci komplexní zdravotní péče. Vzdělávací akce je pořádána dle Stavovského předpisu ČLK č. 16 a zařazena do systému celoživotního vzdělávání odborných společností ČAS a UNIFY ČR.

Stěžejními tématy letošní konference jsou 220. LET OD NAROZENÍ VINCENZE PRIESSNITZE a ODKAZ HISTORIE LÁZEŇSTVÍ V SOUČASNOSTI
Vedle odborných přednášek jsme pro Vás připravili tradiční doprovodný program v letošním roce související také s oslavami výročí 220.let od narození Vincenze Priessnitze.
V příloze Vám zasíláme program konference. Těšíme se na Vaši účast.

Vyšly nové lázeňské prameny!

Vyšly nové lázeňské prameny!

Nové vydání lázeňských pramenů je tady tentokrát v duchu 220. výročí od narození Vincenze.

  • Rozhovor se zpěvačkou Dashou
  • Baron Miklós Wesselényi - jedna z nejvýraznějších osobností maďarských dějin
  • Konference Vincenze Priessnitze
  • XIX. svatováclavského setkání v Jeseníku
  • Výsledky letní fotosoutěže
  • Zrození fenoménu Priessnitz

a mnoho dalšího...

Lázeňské noviny si můžete přečíst ZDE.

Bazén mimo provoz

Bazén mimo provoz

V termínu 16. - 19.9.2019 bude probíhat pravidelné čištění bazénu. Bazém bude mimo provoz. Děkujeme za pochopení

Koncert East Affair

Koncert East Affair

Světové multinárodností kvarteto ve složení Kim Efert (kytara), Jura Wajda (cimbál), Fedor Ruškuc (kontrabas) a Christopf Hillman (perkuse) vystoupí POPRVÉ v lázních. Vítězové mnoha soutěží Word Music kladou důraz na hudbu ze střední a východní Evropy. Vedle jazzových a folklórních prvků zazní také skladby inspirované Afrikou, Indií nebo Jižní Amerikou. Jejich vystoupení je úžasným zážitkem, které v posluchači zanechává radost a energii.

15. 9. 2019 v 15.30 hodin
Zimní zahrada sanatoria Priessnitz
Vstupné 150 Kč

Bezpečnost bez hranic 6. 9. 2019

Bezpečnost bez hranic 6. 9. 2019

Zveme Vás na tradiční oslavy dne policie. Letos se můžete těšit na ukázky práce integrovaného záchranného systému, jejich výstroje, výzbroje, techniky a také prezentace Aeroklubu Jeseník a Den otevřených dveří SOŠ a SOU strojírenského a stavebního Jeseník.

K dispozici pro Vás bude vláček Lázeňáček a bohaté občerstvení. Na míste také proběhne charitativní sbírka v rámci akce „Pomáhejme, když můžeme“.

Akce proběhne 6. 9. 2019 v areálu hotelu M.
Začátek je v 9.30 hodin.

Dny sportovních aktivit pro všechny generace

Dny sportovních aktivit pro všechny generace

Přijďte si s námi zasportovat tento pátek 6. 9. a sobotu 7. 9. 
Připravili jsme pro vás různorodé sportovní aktivity na celý den!

Koloběžky - Pátek 6. 9.  
Ripperova promenáda
9.30 - 11.30 a 13.00 - 15.00
Závodu se můžete zúčastnit v rámci klimatoterapie, terénní řízené chůze a nebo po zapůjčení koloběžky na minigolfu

Discgolfový turnaj - Pátek 6. 9.  
Park Vincenze Priessnitze
15.00 - 17.30 
Registrace nahoře u první jamky v parku VP pod vedením zkušeného hráče. Vítáni jsou i úplní začátečníci. Veškerá pravidla hry jim budou vysvětlena.

Minigolfový turnaj - Pátek 6. 9.  
Areál minigolfu
10.00 - 17.30
Turnaje se můžete zúčastnit během celého dne. Pokud se zaregistrujete, máte vstup na minigolf zdarma.

Priessnitz cup - Sobota 7. 9.  
Tenisové kurty
8.30 - 18.00
Turnaj čtyřher. Rezervace nutná na galuskova@priessnitz.cz
Omezená kapacita kurtů.

Dále je pro všechny k dispozici dětské hřiště, lanové centrum, workoutové hřiště, fotbalové hřiště, fitpark, půjčovna kol a jiných sportovních potřeb.

Vyhlášení všech aktivit a předání cen prvním třem nejlepším, se uskuteční v pátek v 18.00 v areálu minigolfu a Priessnitz Cupu v sobotu po ukončení turnaje. Všechny děti, které se zúčastní, dostanou malou drobnost ihned po dokončení aktivit.

V průběhu celého dne se budou pořizovat fotografie a videozáznamy z akce.

Pomáhejme, když můžeme - sbírka pro Danečka Forajta

Pomáhejme, když můžeme - sbírka pro Danečka Forajta

Vážení přátelé,

také v letošním roce bychom rádi prostřednictvím akce Den bezpečnosti a zdraví, konta Bariéry nadace Charty 77 a za pomoci Vás dárců vybrali prostředky pro jedno z postižených dětí z našeho regionu Daniela Forajta. Daneček je 6-ti letý chlapeček, který má těžkou dětskou mozkovou obrnu kombinovanou s těžkou zrakovou vadou. Protože se jedná o velmi těžké postižení, kdy pouze s dopomocí matky je schopen aktivního pohybu, je odkázaný na péči svých blízkých. Na rehabilitací pravidelně dochází už od narození, děla pokroky, které se mohou zdát z pohledu veřejnosti možná maličké, avšak pro rodinu a naši paní doktorku PhDr. Evu Jurčákovou jako jejich terapeutku jsou obrovské, zvláště vzhledem k jeho postižení. Péče a rehabilitace takto postiženého dítěte je velmi fyzicky, psychicky a zvláště finančně náročná, a proto chceme pro Danečka uskutečnit tuto sbírku.

Maminka Danečka je vděčná za naši pomoc a vybrané peníze by rádi použili na zaplacení lázní, případně na pomůcky a ostatní druhy rehabilitací, které Danečkovi pomáhají a usnadňují život.

Pokud chcete pomoci Danečkovi a jeho rodině, je možné poslat jakoukoli částku na účet Konta Bariéry Nadace Charty 77, pod jejíž záštitou sbírka probíhá:

č. účtu 777777222 / 0800, variabilní symbol pro tuto sbírku je 130724 nebo můžete přispět v hotovosti u příležitosti Dne bezpečnosti a zdraví v pátek 6. září v Jeseníku v Areálu Hotelu M od 9.30 hodin, kde bude také sbírka probíhat.

Děkujeme za Vaši pomoc. Pomáhejme, když můžeme.

Dárci:

Policie ČR Jeseník
Hasičský Záchranný sbor Jeseník
Město Jeseník
Priessnitzovy léčebné lázně
SOŠ a SOU Strojírenské a stavební
Naturfyt Bio
Muzeum LEGA

Předchozí | Dalšístrana / 28 0-12 z 326 novinek
Image 1Image 2Image 3
18.4°