Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 32 12-24 z 383 novinek
Blahopřejeme k úspěchu

Blahopřejeme k úspěchu

V rámci předání Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2020 obdržel v tomto týdnu Cenu za celoživotní přínos náš kolega a nestor kultury, František Surmík. Gratulujeme Františku !

Pomáhejme, když můžeme - sbírka pro Marušku Beránkovou

Pomáhejme, když můžeme - sbírka pro Marušku Beránkovou

Vážení přátelé,

také v letošním roce bychom rádi prostřednictvím konta Bariéry nadace Charty 77 a za pomoci Vás, dárců, vybrali prostředky pro jedno dítě se zdravotním handicapem z našeho regionu Marušku Beránkovou.

Maruška je 6ti letá slečna, která má hluchoněmé rodiče a přesto, že nemá po rodičích jejich onemocnění, trpí vážnou formou diabetes melitus, je odkázána na trvalé celodenní měření a regulaci hladiny cukru a non-stop asistenci rodiny.

Péče o takto nemocné dítěte je velmi náročná, a proto chceme pro Marušku uskutečnit tuto sbírku. Rodina Marušky je vděčná za naši pomoc a vybrané peníze by rádi použili na vhodnější a modernější měření a léčbu. Mají zájem pořídit pro Marušku přístroj pro kontinuální měření glykemie s inzulínovým perem nebo pumpou včetně příslušenství. Přístroj na měření má 3 části: senzory, vysílač a přijímač. Senzory se mění co 7-10 dní. Přijímačem je v případě modernější varianty mobilní telefon, který ale musí splňovat určité parametry, aby jej bylo možné spárovat se s vysílačem.

Současné zařízení, které Maruška využívá, je nevyhovující vzhledem ke ztížené komunikaci s rodiči, nutnosti kalibrace minimálně 2x denně a nestabilitě co se týká signálu mezi vysílačem a přijímačem. Maruška nyní nemůže nastoupit do Základní školy a je také omezená v aktivitách bez přítomnosti rodičů nebo prarodičů. Nové zařízení, kde není nutná kalibrace, by jí pomohlo k samostatnosti a k bezpečnému začlenění do kolektivu dětí.

Pokud chcete pomoci Marušce a její rodině, je možné poslat jakoukoli částku na účet Konta Bariéry Nadace Charty 77, pod jejíž záštitou sbírka probíhá, případně přispět v hotovosti.

Maruška má otevřený sbírkový účet, číslo jeho účtu je: 777777222/0800 variabilní sym. 200634.

Je možné Vám také zaslat darovací smlouvu či potvrzení o poskytnutí finančního příspěvku prostřednictvím Konta Bariéry. Více informací ivana.ruzickova@bariery.cz .

Symbolické předání dárkových šeků bude probíhat  v pátek 4. září u příležitosti akce Den bezpečnosti a zdraví v Jeseníku u Hotelu M od 9.30 hodin, kde také pořádáme sbírku v hotovosti. Rádi připravíme a předáme symbolický šek Vašim jménem nebo jménem Vaší společnosti, případně Vás srdečně zveme k osobnímu předání rodičům Marušky.

Děkujeme za Vaši pomoc

Pomáhejme, když můžeme

Ing. Kateřina Tomášková
obchodní ředitelka

Aktuální informace z našich lázní – srpen/září

Aktuální informace z našich lázní – srpen/září

Letní sezóna vrcholí, snažíme se zabezpečit našim klientům kvalitní služby, širokou nabídku léčebných procedur, pestrou stravu a bohatý doprovodný program. Soustřeďujeme se na systém léčebné péče a bezpečí našich klientů. Dodržujeme všechna hygienická opatření.

Priessnitzovy lázně Jeseník se nacházejí v Olomouckém kraji a aktuálně se u nás žádné onemocnění Covid-19 nevyskytuje.

Můžete si u nás opět zarezervovat svůj pobyt se státem dotovaným voucherem ve volných termínech od 24. 11. do 17. 12. za zvýhodněné ceny jako příjemnou odpočinkovou alternativu předvánočního shonu. Více informací naleznete v záložce „Pobyty“. Na již rezervované léčebné pobyty, které splňují podmínku pro státem dotované vouchery, Vám poskytneme slevu 4000 Kč v průběhu Vašeho pobytu. Aktuálně můžeme na nejbližší týdny nabídnout spíše kratší lázeňské léčebné, hotelové i wellness  pobyty na 2-5 nocí.

Upozorňujeme, že je komplikované kombinovat  fakturaci na FSKSP s využitím státem dotovaných Voucherů, ne všechny firmy a společnosti tuto slevu akceptují. Tyto případy budeme posuzovat individuálně. Na již vyfakturované pobyty na FKSP nebudeme Vouchery uplatňovat.

Pokud byste chtěli tento rok zakončit v našich lázních, máme v nabídce Silvestrovský pobyt s koncertem Olgy Lounové od 29. 12. 2020 do 2. 1. 2021.

Z důvodu současné epidemiologické situace a zvýšenému riziku se do odvolání pozastavuje poskytování  procedur neubytovaným klientům a ambulantním pacientům. Ve vnitřních prostorách lázní je nadále platná povinnost nosit roušky. Je omezen vstup cizích osob do léčebných domů.

Pro veřejnost nabízíme návštěvu našeho areálu, kaváren, restaurací, sportovišť, infocentra nebo kulturních akcí konaných ve venkovních prostorách našeho areálu. Opět můžete v našich lázních shlédnout LEGO model Sanatoria Priessnitz.

Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost. Těšíme se na Vás.

Informace a čestné prohlášení naleznete dole v příloze

Cestujte s Olomouc region Card

Cestujte s Olomouc region Card

Chcete si zpříjemnit letní dovolenou v Olomouckém kraji? Nyní máte možnost získat ZDARMA  Olomouc region Card!

Chcete si zpříjemnit letní dovolenou v Olomouckém kraji?
Máte nyní jedinečnou možnost získat ZDARMA 48h Olomouc region Card!

Kartu obdržíte, pokud se během letních prázdnin ubytujete na min. 4 noci na Střední Moravě nebo v Jeseníkách (je možné ubytovat se na 1 nebo kombinovat více ubytovacích zařízení).

Případně na min. 2 noci přímo ve městě Olomouc.

Akce platí od 1. 7. 2020 do vyčerpání zásob. Kartu lze využít až do 31. 12. 2020. 
1 POBYT = 1 KARTA pro každého dospělého! Akce neplatí pro děti.

Jak kartu získat?

1. Při příjezdu do kraje si vyžádejte na svém ubytovacím zařízení doklad o zaplacení ubytování.
2. Od svého ubytovatele zjistěte, na kterém TIC si můžete kartu vyzvednout. Seznam TIC ke stažení ZDE!
3. Zajděte do určeného TIC, předložte doklad o zaplaceném ubytování a požádejte o výdej karty.
4. Využijte vstupy zdarma a slevy s Olomouc region Card!

Jaké jsou výhody karty?

Můžete zdarma navštívit více než 90 míst, zdarma MHD Olomouc, zdarma autobusová doprava ve městě Jeseníku, sleva na jízdenky u ČD a mnoho dalších výhod! Přehled všech slev naleznete ZDE a také na www.olomoucregioncard.cz.

FILMOVÉ LÉTO - KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ

FILMOVÉ LÉTO - KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ

Zveme Vás na letní projekci filmů v rámci oblíbeného a široce vyhledávaného kulturně-filmového charitativního projektu.

Hlavní náplní činnosti společnosti je projekt Filmové léto, v jehož rámci se v letních měsících rozjíždějí do desítek měst v České i Slovenské republice projekční vozy vybavené projektory, které zde po několik dnů promítají především české filmy. 

Pátek 24. 7. 2020
Hodinářův učeň

Sobota 25. 7. 2020
Na střeše

Neděle 26. 7. 2020
Afrikou na pionýru

Pondělí 27. 7. 2020
Poslední aristokratka

Úterý 28.7.2020
Chlap na střídačku

Začátek projekce v 21:30 na hřišti za hotelem Priessnitz.

Vstupné dobrovolné věnované na dobročinné účely.

více na www.kinematograf.cz

Těšíme se na Vás!

Aktuální informace z našich lázní - červenec

Aktuální informace z našich lázní - červenec

Letní sezóna je v plném proudu, snažíme se zabezpečit našim klientům kvalitní služby, širokou  nabídku léčebných procedur, pestrou stravu a bohatý doprovodný program. Soustřeďujeme se na systém léčebné péče a bezpečí našich klientů. Dodržujeme všechna hygienická opatření.

Priessnitzovy lázně Jeseník se nacházejí v Olomouckém kraji a aktuálně se u nás žádné onemocnění Covid-19 nevyskytuje.

Aktuálně můžeme na nejbližší měsíce nabídnout spíše kratší lázeňské léčebné, hotelové i wellness pobyty na 2-5 nocí. Delší pobyty doporučujeme u nás rezervovat na listopad nebo prosinec jako příjemnou odpočinkovou alternativu předvánočního shonu. Pokud byste chtěli tento rok zakončit v našich lázních, máme v nabídce Silvestrovský pobyt od 29. 12. 2020 do 2. 1. 2021.

Od 9. 7. jsme z kapacitních důvodů pozastavili příjem nových rezervací se státem dotovanými Vouchery, vaše rezervace vyřizujeme postupně.

Upozorňujeme, že je komplikované kombinovat  fakturaci na  FSKSP s využitím státem dotovaných Voucherů, ne všechny firmy a společnosti tuto slevu akceptují. Tyto případy budeme posuzovat individuálně. Na již vyfakturované pobyty na FKSP nebudeme Vouchery uplatňovat.

Z důvodu současné epidemiologické situace a zvýšenému riziku se od 21.7.2020  do odvolání pozastavuje prodej komerčních procedur neubytovaným klientům, již prodané a načasované procedury mohou klienti využít dle rozpisu procedur. Z provozních důvodů ještě není možné zajistit léčebné procedury ambulantním pacientům.

Ve vnitřních prostorách lázní je nadále platná povinnost nosit roušky. Je omezen vstup cizích osob do léčebných domů.

Pro veřejnost nabízíme návštěvu našeho areálu, kaváren, restaurací, sportovišť, infocentra nebo kulturních akcí konaných ve venkovních prostorách našeho areálu.

Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

Informace a čestné prohlášení naleznete dole v příloze.

Klima v Jeseníku podpoří elektrické autobusové spoje!

Klima v Jeseníku podpoří elektrické autobusové spoje!

Od dnešního dne zajišťuje společnost Arriva díky podpoře Olomouckého kraje provoz MHD z Jeseníku do Priessnitzových lázní a zpět autobusem na elektropohon. Přijďte se svézt a uslyšíte jen tichý motor a ucítíte pouze svěží jesenický vzduch.

Státem podporované poukazy na dovolenou

Státem podporované poukazy na dovolenou

Z kapacitních důvodů od 9. 7. nepřijímáme rezervace na pobyty se státem dotovaným voucherem. Již rezervované pobyty a Vaše rezervace budeme postupně vyřizovat. Pro kratší pobyty bez uplatnění voucheru máme stále ještě dostatek volných kapacit. Momentálně je naše rezervační oddělení přetížené.

 V případě zájmu o kratší pobyty bez využití Voucheru nabízíme i letní termíny.

Vzhledem k omezené kapacitě lázní a limitu finančních prostředků vymezeného poskytovatelem dotace, Priessnitzovy léčebné lázně a.s. stanovily pravidla pro poskytování slev uplatňované klienty v rámci programu „COVID-Lázně“. Dle dotčených pravidel lázně poskytují slevy pouze na pobyty, které spadají pod režim léčebně-rehabilitačních pobytů, u kterých je vyžadována vstupní lékařská prohlídka. Pouze na základě vstupní lékařské prohlídky je možné klientovi stanovit procedury, které vzhledem k jeho zdravotnímu stavu mají pro jeho zdraví léčebné účinky.

Prosíme Vás o trpělivost, pokud máte pobyt rezervovaný, můžete k nám na základě potvrzené rezervace přijet. 

V případě, že Váš pobyt nezačíná v nejbližších dnech nebo ještě nemáte rezervaci, prosíme o strpení, ozveme se Vám hned, jakmile to bude možné, aktuálně jsme velmi vytížení těmito rezervacemi a zpracováváme je dle kapacitních možností. Doporučujeme Vaši rezervaci poslat přes rezervace@priessnitz.cz nebo využít rezervační formulář na www.priessnitz.cz u jednotlivých typů pobytů.

Články:

lidovky.cz: https://bit.ly/3frCPtX

novinky.cz https://bit.ly/3fpmYMz

Děkujeme za trpělivost.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete ke stažení níže.

Aktuální informace z našich lázní - červen

Aktuální informace z našich lázní - červen

V rámci rozvolňování opatření vlády Vám můžeme opět nabídnout svou kapacitu pro všechny typy lázeňských léčebných, hotelových i wellness pobytů a služeb s ubytováním.

Předpokládáme, že od 1. 7. do 31. 12. 2020 Vám budeme moci také nabídnout pobyty se státní podporou ve výši 4 000 Kč pro ozdravné, preventivní či obdobné pobyty v lázních, který zahrnují 6 nocí a v průběhu pobytu je poskytnuto minimálně 5 procedur, sledujte naše aktuality. Od pondělí 22. 6. 2020 nabízíme možnost koupě lázeňských procedur také veřejnosti. Rezervace procedur možné na prodejprocedur@priessnitz.cz nebo telefonicky na čísle +420 584 491 109.

V našem unikátním Balneoparku již opět proudí svěží pramenitá voda ze Studničního vrchu, otevřeny jsou pro Vás naše parky, zahrady a lázeňské stezky. Své služby již také nabízí naše kavárny a restaurace, lázeňské infocentrum, sportoviště i půjčovna sportovních potřeb. Kulturní a volnočasová nabídka na červen a letní měsíce maximálně využívá venkovních prostor a atraktivní přírodní podmínky našich lázní. Naše lázeňská budova Priessnitz**** je již téměř bez lešení a po opravě střechy a fasády se může opět vyjímat na úpatí Studničního vrchu, přijďte se podívat.

V rámci lázeňského provozu budou respektována a dodržována všechna hygienická a organizační opatření pro zamezení šíření koronaviru. Ve vnitřních prostorách lázní je nadále platná povinnost nosit roušky. Z provozních důvodů ještě není možné zajistit léčebné procedury ambulantním pacientům. Je omezen vstup cizích osob do léčebných domů.

Pobyt v přírodě Vám pomůže zlepšit Vaše zdraví, posílit imunitu a zbavit se stresu. Dejte nám a naší přírodě šanci Vám pomoci.

Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

Předchozí | Dalšístrana / 32 12-24 z 383 novinek