Studniční vrch - Lázeňské stezky

Studniční vrch - Lázeňské stezky

Oblast Studničního vrchu je vskutku jedinečným místem. Ve zdejší krajině se, coby dědictví z dob Priessnitze a jeho následovníků, nachází na šedesát pramenů, pomníků, vyhlídek, památných skal a křížů.  Objevovat je můžete i vy díky tematickým turistickým stezkám.

Stezka Vincenze Priessnitze

U devíti pramenů najdete devět zastavení s texty o historii lázní. Stezka vás zavede například k mírně radioaktivnímu Jitřnímu či honosně zdobenému Rumunskému prameni, na děti čeká Kapka Turistka a krátké básničky.  Stezka začíná u konečné autobusu v lázních, končí na Jižním svahu nad lázněmi. Okruh má 6 kilometrů. Jeho projití zabere asi tři hodiny. Lze ji samozřejmě „proběhnout“ i rychleji, ale je to stezka Priessnitzova a ten vždy radil… nespěchat!

Stezka živé vody

Stezka pojednává na 10 panelech o zajímavých vlastnostech vody a nabízí snímky tzv. vodních krystalů ze vzorků místní vody, včetně některých pramenů na trase. Těch se zde nachází celkem 17 – jedná se o prameny z 19. století z dob největší slávy místních lázní. Dětem i dospělým zpestří cestu dřevěné sochy pohádkových bytostí, vyřezávané lavičky i přírodní sprchy. Trasa je určena pouze pro pěší. Na procházku je dobré si vymezit čas minimálně tři hodiny, ale i déle. Okruh začíná i končí u Jitřního pramene, délka je 6,5 kilometru.

Vážení hosté,
připravili jsme pro Vás aplikaci, ve které naleznete informace o všech dostupných zajímavých místech, o možnostech pro pěší turistiku a cykloturistiku s GPS mapovými navigacemi v Priessnitzových léčebných lázních. Aplikaci si snadno stáhnete ZDARMA do Vašich mobilních telefonů zde. Více o mobilní aplikaci Grafenberg App zjistíte na našich webových stránkách zde.

 
kliknutím na logo spustíte video