Balneopark Vincenze Priessnitze

Balneopark Vincenze Priessnitze

Balneopark Vincenze Priessnitze je jedinečným spojením odkazu zakladatele moderní vodoléčby Priessnitze a odpočinku v horském prostředí s dechberoucími výhledy na hřebeny Hrubého Jeseníku.Tuto raritu najdete pouze v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku!

Jedná se vlastně o speciální „vodní zahradu,“ která je současně jedinečným dílem zahradní architektury a tvorby krajiny. Můžete se v ní brodit potůčky, vyzkoušet Priessnitzovy lavičky nebo Priessnitzovy střiky. Na nejodvážnější návštěvníky čekají i přírodní sprchy se studenou pramenitou vodou. Ten nejpříjemnější pocit relaxace však zažijete na mateřídouškou provoněných slunečních terasách.

A pokud některé procedury založené na střídání chladné vody a tepla v Balneoparku okusíte, slovy odborníků podpoříte svůj autonomní nervový systém, stimulujete samoléčebné mechanismy svého těla a výrazně zvýšíte celkovou odolnost organizmu proti infekci a psychickému stresu.

 

 

 

 


„Léčebný účinek nemá chlad jako takový,
ale teplo, které je studenou vodou následně vyvoláno.“

Vincenz Priessnitz


Priessnitzovy přírodní lázně horních a dolních končetin

Pro koupel dolních končetin je určen bazének s hloubkou 60 cm. A nezapomeňte na správnou techniku! Doporučujeme tzv. čapí pochod. Ve dvou žulových vanách vedle bazénku naopak můžete vyzkoušet tradiční koupel horních končetin. Nebojte se ponořit celé paže, tak je to správně.


Priessnitzova koupel nohou s akupresurou

Oblíbený je také bazének s výškou hladiny 20 cm, jehož dno je vyskládáno z oblázků různých velikostí. Dokonale si v něm promasírujete plosky nohou.


Priessnitzova lavička

Pohodlně se posaďte, ponořte nohy do bazénku a volně jimi komíhejte. Nejenže se osvěžíte, ale posílíte také svoji imunitu.


Priessnitzovy střiky

Priessnitzovy stříky nejsou jen pro odvážlivce. Nebojte se je vyzkoušet. Pro oblast hýždí a nohou jsou určeny dvě trysky ve výšce 75 cm. Pro promasírování a osvěžení ramen, zad a rukou jsou určeny další vě trysky ve výšce 120 cm.


Priessnitzova sprcha

Sám Priessnitz tvrdil, že intenzivní  přírodní sprchu ordinuje jen silným povahám.  Ale nebraňte se ji vyzkoušet! Pramenitá voda Vás osvěží.


PODPOŘTE S NÁMI ZACHOVÁNÍ PRIESSNITZOVA DĚDICTVÍ

Balneopark Vincenze Priessnitze byl vybudován v roce 2010. Nositelem projektu je nezisková organizace Společnost Vincenze Priessnitze, z.s., která je klíčovým hybatelem aktivit popularizujících Priessnitzův odkaz. Na realizaci tohoto jedinečného projektu získala v  roce 2010 finanční podporu Evropské unie. Balneopark je však potřeba také udržovat. Podpoříte s námi jeho provoz a zachování Priessnitzova dědictví? 

Libovolnou částku můžete zaslat na účet č.: 230 308 000 / 0300 Společnosti Vincenze Priessnitze, z.s., která tento unikátní lázeňský projekt spravuje.

 

OCENĚNÍ BALNEOPARKU

2015 – 1. místo Nejinspirativnější projekt OP přeshraniční spolupráce ČR-PL 2007-2013

 2012 – 2. místo Park roku 2012

 2012 – 1. místo Nejinspirativnější projekt roku 2011

 2011– 3. místo Ceny Kudy z nudy 2011


Projekt je spolufinancován Evropskou unií - Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007-2013.