Příspěvková lázeňská péče

Příspěvková lázeňská péče je druh lázeňské léčby, který je částečně hrazen zdravotní pojišťovnou. Využít jej můžete u řady onemocnění, která jsou popsána v tzv. Indikačním seznamu pro lázeňskou péči. V Priessnitzových léčebných lázních využijete částečně hrazené péče pojišťovnou u 28 indikací zařazených mezi nemoci onkologické, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, kožní nemoci, dýchacího ústrojí a duševní poruchy.

Příspěvková lázeňská péče

VÍCE JAK ČTRNÁCT DNÍ LÁZEŇSKÉ PÉČE

Podle určené diagnózy lázeňskou příspěvkovou péči absolvujete v délce 21 nebo 14 dní. Po návrhu lázeňského lékaře a schválení revizního lékaře pojišťovny si pobyt v některých případech můžete prodloužit. Tak jako komplexní lázeňskou péči lze příspěvkovou péči opakovat. Chcete-li využít lázeňské péče dříve, než Vám umožňují podmínky hrazené péče, nabízíme Vám speciální léčebné pobyty.

CO HRADÍ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA

Zdravotní pojišťovna Vám plně hradí léčbu. Ubytování a stravu hradíte sami podle platného ceníku pro klienty využívající příspěvkovou péči. Ubytování v lázeňském zařízení je podmínkou. Hradíte také povinný lázeňský poplatek ve výši 21 Kč/noc. Od poplatku jsou osvobozeny pouze osoby mladších 18 let a držitelé průkazu ZTP/P.

NÁSTUP DO LÁZNÍ

Podle určené diagnózy byste měli na léčebný lázeňský pobyt nastoupit do šesti měsíců od vystavení návrhu. V tomto případě nejste po dobu pobytu v pracovní neschopnosti. Návrh spolu s požadavkem na přibližný termín nástupu, standard ubytování a formu stravování zašlete k nám do lázní. My Vám obratem zašleme písemné potvrzení a rezervaci pobytu.

REZERVACE POBYTU

Pobyt na komplexní nebo příspěvkovou léčbu je možné rezervovat s předstihem, před vystavením lázeňského návrhu, dle Vašich požadavků a dle aktuální volné kapacity.

Rezervační poplatek na rok 2020 činí 1900 Kč. Rezervace se nevztahuje na požadovaná čísla pokojů, situování, patra nebo požadavky na pokoje s balkónem. Rezervační poplatek je u komplexní lázeňské péče a příspěvkové péče nevratný. Žádost o rezervaci je možná pouze písemně, nelze telefonicky.

Kontaktní osoba pro komplexní léčbu pro dospělé na rok 2020:  lazne@priessnitz.cz

Další informace

Příspěvková lázeňská péče - ceník 2021

U příspěvkové lázéňské péče nehradí zdravotní pojišťovna náklady spojené s ubytováním a stravováním. Návrh na příspěvkovou lázeňskou péči schválený revizním lékařem obdrží pacient od vysílající okresní pobočky a zašle jej spolu s požadavkem na přibližný nástupní termín, požadovaný standard ubytování a formu stravování do lázní. Lázně vystaví písemné potvrzení a provedou rezervaci ubytování. Doba platnosti návrhu u příspěvkové lázeňské péče je 6 měsíců ode dne jeho vystavení navrhujícím lékařem.