Gräfenberg Walking

Gräfenberg Walking

Vincenz Priessnitz v první polovině 19. století kladl velký důraz na intenzivní pohyb na čerstvém vzduchu. Své klienty téměř vyháněl do okolních lesů k procházkám proložených sprchováním ve venkovní sprše, pitnou kúrou, sluněním, ale i brouzdáním v ranní rose. Gräfenberg Walking je tak přirozeným a neobyčejným spojením dvou nejvýznamnějších fenoménů Priessnitzových léčebných lázní: zásad životosprávy, které hlásal „vodní doktor” Priessnitz, a jedinečnosti zdejšího klimatu vycházející z ojedinělých geologických anomálií areálu lázní.

GRÄFENBERG WALKING je aktivní chůze v pravidelném rytmu, kde jsou do jednoho pohybu zapojeny ruce i nohy. Tohoto efektu docílíme pomocí speciálních holí, které koordinují pohyb končetin do jednolitého a pravidelného pohybu.

GRÄFENBERG WALKING je velice příjemný druh pohybu, který může vykonávat každý, výkonnostní sportovec i začátečník, mladý člověk i lidé v pokročilém věku.
Tepová frekvence se nachází v oblasti, ve které se dlouhé hodiny můžeme cítit dobře, a přesto je spotřeba energie velmi vysoká, stoupá až o 40 %. Výkon je vyžadován od 600 svalů, a to je zhruba 90 % všech svalů v těle.

Ke stažení