Veselé lázně

Veselé lázně

Priessnitzovy léčebné lázně jsou ideálním místem pro léčbu dětí – nejen díky procedurám a čistému ovzduší, ale také díky volnočasovému vyžití. Pro naše nejmladší klienty máme připraven kompletní servis – ubytování v léčebných domech, které jsou specializované na dětské pacienty, včetně stravování, a také volnočasový animační program v rámci projektu Veselé lázně.

VESELÉ LÁZNĚ PATŘÍ DĚTEM

Cílem Veselých lázní je nejen zlepšení zdravotního stavu dětí, ale také plnohodnotné a zábavné využití jejich volného času, seznámení je poutavou formou s historií a zajímavostmi lázní. Naším přáním je usměvavé zdravé dítě, které se z lázní domů vrací plné zážitků a přáním se do jedinečného prostředí našich Priessnitzových léčebných lázní vrátit.

NA JAKÉ AKTIVITY SE MOHOU DĚTI TĚŠIT?

V rámci nového programu Veselé lázně je pro všechny děti ubytované v našich lázních připravena celá škála volnočasových aktivit. Jaké to jsou?

Den dětí, dny her v Háji víly Ozdravy, lázeňské koloběžkování, karnevaly, divadelní představení, kreativní dílničky a mnoho dalších zábavných aktivit.

Svěží horský vzduch si menší děti užijí na dětském hřišti, větší ve víceúčelovém sportovním areálu, při procházkách po Studničním vrchu nebo v bylinkovém inhalatoriu.  A to není vše! Ještě u nás máme horská kola, koloběžky, DiscGolf, Gräfenberg Walking, lázeňský bazén, projížďky Vláčkem Lázeňáčkem, solnou jeskyni. Organizujeme i výlety do faunaparku.

LISTOPAD 2023 PRO DĚTI

Středa 1. listopadu v 16.30 – 17.30 hodin                                                              Zimní zahrada
TANEČNÍ HODINA PRO DĚTI

Přijďte si se svými dětmi tanečně zaskotačit pod odborným dohledem TANEČNÍ ŠKOLY ANETY KRATOCHVÍLOVÉ.

Středa 7. listopadu v 15.00 hodin                                                                             Sraz před LIC
PRIESSNITZÚV KVÍZ

Hravá forma poznávání drobných památek a zákoutí areálu lázní, resp. lázeňské promenády a blízkého okolí. Tužku s sebou. Vstupné 50 Kč, platba a přihlášení v LIC.

Středa 8. listopadu v 16.30 – 17.30 hodin                                                              Zimní zahrada
TANEČNÍ HODINA PRO DĚTI

Přijďte si se svými dětmi tanečně zaskotačit pod odborným dohledem TANEČNÍ ŠKOLY ANETY KRATOCHVÍLOVÉ.

Sobota 11. listopadu v 15:00-16:30hodin                                                             Zimní zahrada
MAŠKARNÍ KARNEVAL PRO DĚTI

Přijďte si zazpívat a zatančit na maškarní karneval pod vedením Taneční školy Anety Kratochvílové. Vstup zdarma

Úterý 14. listopadu v 15.00 hodin                                                                   Lázeňská vyhlídka
VYHLÍDKA PRO DĚTI

Hravá forma návštěvy nejvyššího místa sanatoria Priessnitz, určená dětem. Kruhový výhled do podzimní krajiny, za splnění úkolu dostanou děti malou odměnu. Vstupné 50 Kč, platba a přihlášení v LIC.

Středa 22. listopadu v 15.00                                                                                      Zrcadlový sál
KUDY TEČE VODA 

Poučný program pro děti o vodě a jejích vlastnostech v rámci Týdne Vincenze Priessnitze. Pořádá PLL a.s.

Čtvrtek 23. listopadu v 14:15hodin                                                                          Sraz před LIC
DISCGOLFOVÁ ŠKOLIČKA PRO DĚTI
Máte zájem se svými ratolestmi naučit tuto skvělou hru? Nutná rezervace (max 10 dětí) a platba dětské vstupenky 50,- Kč v LIC.

Středa 29. listopadu v 15.00 hodin                                                                 Lázeňská vyhlídka
VYHLÍDKA PRO DĚTI

Hravá forma návštěvy nejvyššího místa sanatoria Priessnitz, určená dětem. Kruhový výhled do podzimní krajiny, za splnění úkolu dostanou děti malou odměnu. Vstupné 50 Kč, platba a přihlášení v LIC.

Čtvrtek 30. listopadu 14 hodin                                                                                Sraz před LIC
VÝLET ZA PANEM PRIESSNITZEM DO JESENÍKU

Pojeďme společně navštívit sousoší pana Priessnitze do Jeseníku. Navštívíme park Smetanovy sady, kde se sousoší nachází. Na závěr si děti mohou zařádit na tamním hřišti.  Odjezd autobusem v 14:05hod. Odjezd nazpět v 16:35hod. Nutná rezervace a platba 50,- Kč v LIC.

TŘI TELÁTKA – PUTOVACÍ HRA
Je známo, že zakladatel našich lázní léčil i zvířata, vlastně léčil zpočátku především zvířata a teprve později si bral do péče i lidské pacienty. Nabízíme vám, rodičům a dětem, jednoduchou putovací hru, při níž se mohou ti nejmenší seznámit s postavou Vincenze Priessnitze. Hledání dvanácti obrázků s příběhem „Jak šly kravičky za panem Priessnitzem“ je příležitostí k pohybu na zdravém vzduchu i procvičení svého důvtipu a znalostí. Obrázky jsou umístěny v okruhu do dvou kilometrů od lázní, některé přímo v lázeňském areálu, jiné například v lese u některých pramenů. Děti k nim mohou putovat v doprovodu rodičů, postupně se seznamovat s příběhem, plnit úkoly a na konci pak získají malou odměnu. Potřebné instrukce, se kterými se vydáte na cestu, si lze vyzvednout v Lázeňském infocentru.

Pokud máte nějaký dotaz ohledně programu, kontaktujte   Katku Galuškovou na klapce 128 nebo 724 305 126.

Pozor děti, změna termínů akcí vyhrazena, sledujte nástěnky!  Také připomínáme odpovědnost rodičů za své děti na akcích. Na akcích se mohou pořizovat fotografie.