Léčba dospělých

Léčba dospělých

Lázeňská péče v našich lázních je zaměřena na 28 léčebných indikací. Jsme jedinými lázněmi v České republice, které nabízí ucelený komplex léčebné rehabilitace se specializací na oblast psychosomatickou. Zdejší unikátní klima ovšem pozitivně působí také na onemocnění štítné žlázy a dýchacích cest. Významná je také léčba kožních problémů, jako například lupénky a recidivujících ekzémů včetně atopického. Mezi léčené indikace patří rovněž léčba diabetu.

JEDINEČNÉ POJETÍ SLUŽEB

Od ostatních léčebných lázní se významně lišíme pojetím služeb. U nás se lůžková rehabilitační péče prolíná s péčí komunitní, tj. skupinovou, individuální psychoterapií, pracovní terapií a dalšími. Naprostá většina pacientů vnímá léčbu v tomto prostředí výrazně pozitivněji než na lůžkových odděleních nemocnic, což potvrzují naše mnohaleté zkušenosti i studie. Svým klientům poskytujeme 24hodinou péči, lékařskou i sesterskou, a případná specializovaná vyšetření nad rámec smluvních vztahů s pojišťovnami zajišťujeme v Jesenické nemocnici, spol. s r.o. v Jeseníku, tak aby se našim pacientům dostalo vždy odpovídající kvalitní péče.

UNIKÁTNÍ REHABILITAČNÍ TECHNIKY

Vedle tradičních Priessnitzových metod se u nás setkáte s dalšími speciálními procedurami. Máte-li problémy s vadným držením těla, přetížením kloubů, kloubní pohyblivostí ramen, kyčlí, kolen i třeba kotníků, právě Vám je určena sloupková korekční a plovoucí technika. Tuto techniku kombinující prvky klasických a reflexních metod vyvinuli specialisté přímo v Jeseníku. Současně jako jediné lázně v České republice poskytujeme odborné vyšetření pohybového aparátu formou computerové kineziologie.

ZLEPŠENÍ STAVU TĚLA I DUŠE

Unikátní klima pozitivně působí především na onemocnění dýchacích cest, štítné žlázy i psychických poruch. Priessnitzovy léčebné lázně jsou tak jedny z mála lázní, kde se mohou léčit i pacienti s psychickými obtížemi. V přístupu Vincenze Priessnitze můžeme vidět i prvky, které později nacházíme v terapeutických komunitách, např. společnou práci. V současnosti už pacienti společně v lázních nepracují, ale mohou společně relaxovat na autogenním tréninku nebo Jacobsonově progresivní relaxaci, prožít a pochopit své emoce při skupinové psychoterapii nebo si něco vyrobit z keramiky při ergoterapii. Když k tomu přidáme pozitivní vliv na tělesnou schránku - fyzickou aktivitu při cvičeních, nebo zvýšení exterocepce (množství stimulů přicházejících do mozku z povrchu těla) při koupelích nebo masážích a laskavý a pečující přístup personálu, vyjde nám jedinečná kombinace, která dokáže zlepšit duševní stav mnoha našim pacientům.

JAK DO LÁZNÍ?

Pokud potřebujete zlepšit Váš zdravotní stav, neváhejte tedy využít komplexní lázeňskou péči plně hrazenou zdravotní pojišťovnou, případně využijte nabídku příspěvkové léčby. Odborný personál s dlouholetými zkušenostmi a stabilní partnerství se zdravotními pojišťovnami jsou zárukou Vaší spokojenosti. Chcete-li však posílit Vaše zdraví nebo si vydechnout od každodenního shonu ihned, nemusíte čekat na doporučení lékaře. Priessnitzovy léčebné lázně nabízí také medical wellnes wellness pobyty.