Léčba dospělých

Lázeňská péče v našich lázních je zaměřena na 28 léčebných indikací. Jsme jedinými lázněmi v České republice, které nabízí ucelený komplex léčebné rehabilitace se specializací na oblast psychosomatickou. Zdejší unikátní klima ovšem pozitivně působí také na onemocnění štítné žlázy a dýchacích cest. Významná je také léčba kožních problémů, jako například lupénky a recidivujících ekzémů včetně atopického. Mezi léčené indikace patří rovněž léčba diabetu.

Léčba dospělých

 JEDINEČNÉ POJETÍ SLUŽEB

Od ostatních léčebných lázní se významně lišíme pojetím služeb. U nás se lůžková rehabilitační péče prolíná s péčí komunitní, tj. skupinovou, individuální psychoterapií, pracovní terapií a dalšími. Naprostá většina pacientů vnímá léčbu v tomto prostředí výrazně pozitivněji než na lůžkových odděleních nemocnic, což potvrzují naše mnohaleté zkušenosti i studie. Svým klientům poskytujeme 24hodinou péči, lékařskou i sesterskou, a případná specializovaná vyšetření nad rámec smluvních vztahů s pojišťovnami zajišťujeme v Jesenické nemocnici, spol. s r.o. v Jeseníku, tak aby se našim pacientům dostalo vždy odpovídající kvalitní péče.

UNIKÁTNÍ REHABILITAČNÍ TECHNIKY

Vedle tradičních Priessnitzových metod se u nás setkáte s dalšími speciálními procedurami. Máte-li problémy s vadným držením těla, přetížením kloubů, kloubní pohyblivostí ramen, kyčlí, kolen i třeba kotníků, právě Vám je určena sloupková korekční a plovoucí technika. Tuto techniku kombinující prvky klasických a reflexních metod vyvinuli specialisté přímo v Jeseníku. Současně jako jediné lázně v České republice poskytujeme odborné vyšetření pohybového aparátu formou computerové kineziologie.

ZLEPŠENÍ STAVU TĚLA I DUŠE

Unikátní klima pozitivně působí především na onemocnění dýchacích cest, štítné žlázy i psychických poruch. Priessnitzovy léčebné lázně jsou tak jedny z mála lázní, kde se mohou léčit i pacienti s psychickými obtížemi. V přístupu Vincenze Priessnitze můžeme vidět i prvky, které později nacházíme v terapeutických komunitách, např. společnou práci. V současnosti už pacienti společně v lázních nepracují, ale mohou společně relaxovat na autogenním tréninku nebo Jacobsonově progresivní relaxaci, prožít a pochopit své emoce při skupinové psychoterapii nebo si něco vyrobit z keramiky při ergoterapii. Když k tomu přidáme pozitivní vliv na tělesnou schránku - fyzickou aktivitu při cvičeních, nebo zvýšení exterocepce (množství stimulů přicházejících do mozku z povrchu těla) při koupelích nebo masážích a laskavý a pečující přístup personálu, vyjde nám jedinečná kombinace, která dokáže zlepšit duševní stav mnoha našim pacientům.

JAK DO LÁZNÍ?

Pokud potřebujete zlepšit Váš zdravotní stav, neváhejte tedy využít komplexní lázeňskou péči plně hrazenou zdravotní pojišťovnou, případně využijte nabídku příspěvkové léčby. Odborný personál s dlouholetými zkušenostmi a stabilní partnerství se zdravotními pojišťovnami jsou zárukou Vaší spokojenosti. Chcete-li však posílit Vaše zdraví nebo si vydechnout od každodenního shonu ihned, nemusíte čekat na doporučení lékaře. Priessnitzovy léčebné lázně nabízí také medical wellnes wellness pobyty.

Důležité upozornění:

V termínu od 30.8. do 15.11.2021 proběhne z důvodu havárie neplánovaná, ale nutná oprava střechy lázeňského dmu Priessnitz- Nová budova. Ubytování z kapacitních důvodů v Nové budově lázeňského domu Priessnitz  budeme poskytovat pouze v 1. až 4. patře ( 5. patro bude mimo provoz).
Omezení ubytování se bude týkat oken a vstupu na balkóny, před kterými bude postaveno lešení pro opravu střechy. Lešení bude sloužit pouze pro zabezpečení opravy střechy, běžně se na něm nebude nikdo pohybovat.
Jsme si vědomi jistého omezení a proto přistupujeme z rozhodnutí vedení společnosti ke slevě z doplatku za ubytování v Nové budově Priessnitz. Od 30.8. – 30.10.2021 bude poplatek snížený na 100,-Kč/ den.
Toto omezení se netýká Hlavní budovy Priessnitz.
Omlouváme se, tuto havarijní situace musíme vyřešit za příznivého počasí před zimním obdobím.
Děkujeme za pochopení.

Další informace
Komplexní lázeňská péče

Komplexní lázeňská péče

Komplexní lázeňská péče je druh lázeňské léčby, který je plně hrazen zdravotní pojišťovnou. Využít jej můžete u řady onemocnění, která jsou popsána v tzv. Indikačním seznamu pro lázeňskou péči. V Priessnitzových léčebných lázních využijete plně hrazené péče pojišťovnou u 28 indikací zařazených mezi nemoci onkologické, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, kožní nemoci, dýchacího ústrojí a duševní poruchy.
Příspěvková lázeňská péče

Příspěvková lázeňská péče

Příspěvková lázeňská péče je druh lázeňské léčby, který je částečně hrazen zdravotní pojišťovnou. Využít jej můžete u řady onemocnění, která jsou popsána v tzv. Indikačním seznamu pro lázeňskou péči. V Priessnitzových léčebných lázních využijete částečně hrazené péče pojišťovnou u 28 indikací zařazených mezi nemoci onkologické, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, kožní nemoci, dýchacího ústrojí a duševní poruchy.

Rezervace termínu - dospělí pro rok 2021

Požadavky na rezervace pro rok 2021 budou příjímány od 9. 11. 2020. Poplatek za rezervaci termínu komplexní lázeňské péče činí 1900 Kč / osoba (nevztahuje se na konkrétní pokoj) a je nevratný

Na úhradu rezervace nelze využít benefitů od zaměstnavatele ani finanční poukázky. Smluvní vztah mezi společností Priessnitzovy léčebné lázně a.s. a klientem upravují Všeobecné obchodní podmínky. Před odesláním mé rezervace termínu pobytu bez jeho specifikace jsem byl(a) seznámen(a) s tím, že poplatek za tuto službu činí 1900 Kč/osoba. Tuto skutečnost beru na vědomí a službu objednávám na základě svého rozhodnutí.

Důležité upozornění: V současné době máme již plně obsazené termíny do konce října 2021. Volné termíny nyní máme pouze ve dvoulůžkových pokojích bez soc. zařízení ve druhé polovině listopadu 2021.  Jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením máme pro letošní rok již vyprodané.

 Formulář
Jméno a příjmení
Datum narození
Ulice a ČP
Obec
PSČ:
Telefon
E-mail
Indikace KLP
Předběžný termín nástupu
Počet nocí
Hotel / vila / penzion
Kategorie ubytování
Další informace

Informaci ohledně Vašeho požadavku na rezervaci obdržíte do 30ti dnů od odeslání vyplněného formuláře. Omlouváme se, pokud Vám nebudeme moci z kapacitních důvodů vyhovět na termín/budovu či kategorii ubytování. V případě plné ubytovací kapacity Vás budeme informovat.

Splatnost rezervačních poplatků je 14 dnů od data potvrzení rezervace. Nebude-li úhrada provedena v daném termínu, rezervaci automaticky rušíme.

Osobní údaje, které poskytnete v rezervačním formuláři, budou použity pouze pro rezervaci vašeho pobytu a nebudou na ně zasílány žádné reklamní ani marketingové sdělení.