Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 30 0-12 z 355 novinek
Upozornění - Školní děti

Upozornění - Školní děti

Od pondělí 11. května 2020 se obnovuje výuka žáků ve škole při zdravotnickém zařízení na pracovišti ZŠ při Priessnitzových léčebných lázních.

Vaše dítě se může účastnit vzdělávacích aktivit školy na základě projeveného zájmu zákonného zástupce - informace najdete v přiloženém dokumentu.

Kontakt na Základní školu a Mateřskou školu při Priessnitzových léčebných lázních a.s.,Jeseník:

V pracovních dnech od 7.30 do 15.30 hodin

Telefon: +420 724 799 092

E-mail: strajtova@zspll.cz

Upozornění v oblasti stravování

Upozornění v oblasti stravování

V době mimořádných opatření si vyhrazujeme právo přijímat organizační opatření související s poskytováním stravy, např. změna způsobu podávání servírované nebo rautové stravy, úprava počtu jídel v nabídce nebo změna jídelen či usazování ke stolu při dodržení nutriční a výživové hodnoty stravy související s celkovým léčebné rehabilitačním lázeňským pobytem.

Jednotné časy výdejů stravy, platné pro všechny jídelny (beze směn):

Snídaně 07:30 - 09:30

Oběd 11:30 - 13:45

Večeře 17:00 - 18:30

Děkujeme za pochopení.
Vaše PLL

Informace a čestné prohlášení

Informace a čestné prohlášení

Vážení klienti,

řídíme se nařízením Ministerstva zdravotnictví a v souvislosti s vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 Vám chceme podat základní informace o opatřeních,  která jsme přijali s obnovením provozu lázní od 4. 5. 2020 v Priessnitzových léčebných lázních pro zamezení šíření onemocnění a zajištění bezpečí našich klientů.

1. V našich lázních se ke dnešnímu dni onemocnění nevyskytlo

2. Nastavili jsme optimální hygienická opatření

3. Řídíme se nařízením vlády a omezeními, která jsou s obnovením provozu lázní stanovena:

 •         Zákaz návštěv pacientů/klientů a vstup neubytovaným osobám do lázeňských budov
 •         Ubytování pouze samostatně na jednolůžkových pokojích s výjimkou rodinných příslušníků
 •         Dodržování rozestupů na jídelnách
 •         Dodržování maximálního stanoveného počtu pacientů na léčebných procedurách
 •         Omezení hromadných sportovních a kulturních akcí a aktivit

4. Ověřujeme rizika a požadujeme čestné prohlášení před nástupem na pobyt

5. Klienti si musí zajistit dostatečnou zásobu roušek pro svou vlastní potřebu na celý pobyt

Jsme zdravotnické zařízení zaměřené na českou klientelu s proškoleným odborným personálem umístěné v čistém prostředí Jeseníků. Léčba využívá jedinečné horské klima a pohyb v přírodě. Pobytem u nás můžete posílit svou imunitu a předejít riziku. Prosíme Vás o vyplnění čestného prohlášení, které je aktuálně podmínkou Vašeho pobytu u nás, a jeho odevzdání při příjezdu na recepci.                                                                                          

Děkujeme, vedení Priessnitzových léčebných lázní a.s.

Níže naleznete formulář ke stažení.

Podpořte naše lázně zakoupením poukazu

Podpořte naše lázně zakoupením poukazu

Vážení přátelé, jsme situaci, kdy z důvodu mimořádných opatření vlády musíme utlumovat provoz a v nejbližších dnech uzavřít naše lázně. Chceme udržet naše zaměstnance, chceme udržet naše lázně, abychom Vám po skončení tohoto období mohli opět nabídnout naše služby.

Dovolte, abychom Vás požádali o podporu formou zakoupení Poukazu na pobyt v libovolné výši od 5000 Kč, který u nás budete moci uplatnit Vy nebo někdo Vám blízký kdykoli od obnovení provozu do konce příštího roku.

Poukaz si můžete dopřát již pro Vaši letošní dovolenou, relaxaci a načerpání nových sil po náročném období. Vyberte si z nabídky pobytů nebo služeb na našich webových stránkách.

Nyní nám pomůžete zaslanou částkou, abychom mohli překonat výpadek tržeb a udržet si naše zaměstnance a my Vám poděkujeme našimi službami v době, kdy už na tom budeme lépe.

Objednávky na Vámi zvolenou částku poukazu přijímáme e-mailem na rezervace@priessnitz.cz, zašleme Vám platební instrukce a po uhrazení Vám obratem pošleme elektronicky Poukaz na pobyt s informacemi o jeho využití.

Aktuální informace také vždy naleznete na www.priessnitz.cz.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň, a to nejen tuto finanční, ale také podporu na našem Facebooku a Instagramu a přejeme Vám hlavně dobré zdraví, fyzickou i duševní pohodu a těšíme se u nás opět na shledanou.

Pár rad pro naše klienty

Pár rad pro naše klienty

Vážení klienti,

události dnešních dní nás vyvádějí z běžného stereotypu, který nám pomáhá udržovat si fyzickou i psychickou rovnováhu. Připomeňme si jednoduchá pravidla, dodržováním kterých zvýšíme svoji celkovou odolnost, pomůžou nám k uvolnění a zklidnění.

1. UDRŽUJTE SI REŽIM DNE
alespoň v hrubých rysech si stanovte, co budete dělat, aby se den nerozplynul do nekonečného chystání se na něco; pravidelně jezte, dodržujte pitný režim

2. DÁVKUJTE SI INFORMACE
nečtěte všechno a stále, dejte si limit, kolikrát se podíváte na zprávy

3. BUĎTE V KONTAKTU S LIDMI
přes telefon, sociální sítě, i osobně, ale udržujte bezpečnou vzdálenost, neizolujte se emocionálně

4. HÝBEJTE SE
pobyt v přírodě posílí imunitu a zlepší náladu, využívejte lázeňské klima individuálně

5. ZŮSTAŇTE V PŘÍTOMNOSTI
nenechte se odvléct do představ a katastrofických scénářů, buďte tady a teď a řešte věci krok po kroku

6. NEZTRÁCEJTE HUMOR
smích neléčí všechno, ale pomáhá bojovat proti úzkosti a skleslé náladě

Uzavření provozu ambulance rehabilitace a RFM

Uzavření provozu ambulance rehabilitace a RFM

Na základě rozhodnutí vlády ze dne 15. 3. 2020 se od 16. 3. 2020 do odvolání uzavírá ambulance rehabilitace a RFM Priessnitzových léčebných lázní a.s., na pracovišti v lázních i na pracovišti poliklinika (Dukelská 456). Uzavřen provoz lékařů i pro fyzioterapeuty.

Děkujeme za pochopení.

Preventivní opatření proti šíření onemocnění COVID-19

Preventivní opatření proti šíření onemocnění COVID-19

Vážení klienti,

v souladu s aktuálními nařízeními vlády v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 poskytují Priessnitzovy léčebné lázně a.s. pouze komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou.

Od 17. 3. do 19. 4. nepřijímáme žádné klienty na komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči, pobyty samoplátců, firemní rekondiční pobyty, hotelové i wellness pobyty včetně pobytu přes cestovní kanceláře. O obnovení nástupů Vás budeme aktuálně informovat na www.priessnitz.cz .

Klienti, kteří jsou zde již ubytování na výše uvedený typ pobytu mohou svůj pobyt dokončit.

Výše uvedené skutečnosti se mohou z rozhodnutí vlády ČR kdykoliv změnit, proto prosíme, sledujte náš web, kde situaci budeme aktualizovat a nadále Vás budeme informovat. Chceme Vám podat základní informace o opatřeních, která jsme v Priessnitzových léčebných lázních přijali pro zamezení šíření onemocnění a zajištění bezpečí našich klientů.

1. V našich lázních se ke dnešnímu dni onemocnění nevyskytlo

2. Respektujeme a dodržujeme všechna hygienická, organizační či restriktivní opatření vlády

3. Zvýšili jsme dávky vitamínů ve stravě

4. V souladu s nařízením vlády jsme

 • zakázali návštěvy pacientů/klientů a vstup neubytovaným osobám do lázeňských budov
 • zakázali nástupy nových klientů
 • uzavřeli jsme restaurace mimo stravování našich klientů
 • zrušili  kulturní, sportovní a jiné  akce
 • zrušili jsme školní docházku pro děti na Komplexní lázeňské péči

Vedení Priessnitzových léčebných lázní a.s

Reprezentační ples Priessnitzových léčebných lázní a Města Jeseník

Reprezentační ples Priessnitzových léčebných lázní a Města Jeseník

Již tradičně se v únoru v krásných prostorách Kongresového sálu uskutečnil Reprezentační ples Priessnitzových léčebných lázní a Města Jeseník. Celým večerem provázela herečka a moderátorka Daniela Šinkorová se svým vlastním pěveckým vstupem a k tanci hrála kapela S Band Kamila Stratila. Volha Safronova předvedla krásnou písečnou show a dále zatančil profesionální taneční pár v podání Lukasze Kastelika & Kingy Wawrzynowicz. Hosté plesu měli možnost se vyfotit ve fotokoutku, ochutnat speciality z rautu či navštívit stánek s rumovými specialitami.

Děkujeme všem sponzorům za příspěvěk k této akci.

Vaše PLL

Priessnitzovy lázně Jeseník a.s. a jejich přínos pro Jesenicko

Priessnitzovy lázně Jeseník a.s. a jejich přínos pro Jesenicko

Věřím, že je existence Priessnitzových léčebných lázní v regionu přirozená, jejich přínos je pozitivní a téměř samozřejmý pro mnoho z nás. Každý se věnujeme své oblasti a ne vždy dokážeme ocenit přínosy vzájemné spolupráce, přínosy z činnosti toho druhého. Ráda bych Vám alespoň ve stručnosti představila náš pohled na přínos Priessnitzových léčebných lázní pro Jesenicko.  

Co přináší provozování lázní ve městě Jeseník ?

 • prestiž horského lázeňského města, výhodu v oblasti cestovního ruchu, širší nabídku
 • ekonomický dopad útraty klientů  mimo areál lázní na ostatní poskytovatele služeb v regionu - v restauracích, kavárnách, obchodech, prodejnách suvenýrů a regionálních produktů,  turistických cílech, muzeích, kulturních akcích, lyžařských areálech, v dopravě, ve službách
 • díky lázním a jejich činnosti jsou využívány desítky penzionů a hotelů hosty (což přináší tržby místním obyvatelům), kteří přijeli, aby do lázní docházeli za léčbou či na relaxaci
 • do lázní dodávají své zboží, služby a výrobky převážně místní dodavatelé, kterým lázně zajišťují odbyt a upřednostňují je před konkurencí z jiných regionů. Například potraviny je nutné zajistit pro cca 750 klientů denně. Opravy a investice provádějí téměř výhradně místní stavební firmy .
 • výběr a odvod lázeňských poplatků/poplatků z pobytu od lázeňských hostů do rozpočtu Města Jeseník dle platné legislativy. Jen od roku 2006 Priessnitzovy lázně odvedly na ubytovacích lázeňských poplatcích Městu Jeseník více než 26 milionů Kč.
 • zaměstnání pro více než 300 zaměstnanců z regionu v sedmdesáti profesích poskytujících profesionální služby v oboru zdravotnictví, gastronomie, cestovního ruchu a mnoha dalších doplňkových služeb, zajištění ubytování pro zaměstnance a jejich rodiny včetně seniorů, kteří v lázních dříve pracovali
 • praktická výuka učňů a studentů z Jeseníku
 • dobrá pověst Jeseníku v oblasti zdraví, kladná reference a věhlas pozitivních dopadů léčení  a klimatu v Jeseníku na zdraví pacientů z celého světa, potvrzenou výzkumy, odbornými institucemi i samotnými pacienty a jejich rodinami.
 • poskytování odborné léčebné, ambulantní a praktické péče  včetně lázeňských procedur pro občany Jesenicka v areálu lázní a na poliklinice v Jeseníku
 • tisíce návštěvníků včetně obyvatel regionu proudících na kopec Gräfenberg, Studniční vrch, do Balneoparku, na lázeňské stezky, do Háje víly Ozdravy,  na kolonádu, na dětské hřiště, na krásné vyhlídky navštěvujících také další turistické, kulturní a jiné cíle v regionu a jejich opakované návštěvy
 • budovy nezejí prázdnotou, areál lázní není oplocen, není opuštěn a zdevastován
 • trvalá údržba a zvelebování budov, areálu, zeleně a ostatních míst, která mohou volně využívat také občané Jeseníku je patrná
 • provozování jediné chlazené ledové plochy pro bruslení veřejnosti, škol a klubů v Jeseníku a to i přes každoroční finanční ztrátu ve stovkách tisíc Kč, aktuálně za rok 2019 celkem -395 tis. Kč. Město Jeseník přispívá na provoz kluziště částkou 130 tisíc Kč/rok (do roku 2009 to bylo 250 tis. Kč/rok)
 • provozování a údržba sportovišť, dětských hřišť, minigolfu, disc golfu a dalších
 • informovanost o aktivitách v lázních a  udržování informačních systémů včetně poskytování služeb lázeňského informačního centra
 • stovky kulturních akcí pro klienty i širokou veřejnost po celý rok, spolupráce s MKZ, městem Jeseník, IC Jeseník, ZUŠ  a využívání místních spolků, kapel, tanečních skupin a interpretů z regionu
 • propagace Jeseníku jako lázeňského města uprostřed přírody
 • spolupráce a podpora místních spolků, klubů, neziskových organizací a mládeže.
 • budování odkazu Vincenze Priessnitze, významné osobnosti Jesenicka a jeho zachování pro budoucí generace.

Děkujeme všem, kteří se podílejí na rozvoji lázní, Jesenicka a vzájemné spolupráci.

 Ing. Kateřina Tomášková, obchodní ředitelka Priessnitzových léčebných lázní a.s., 2/2020

Předchozí | Dalšístrana / 30 0-12 z 355 novinek