Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 29 0-12 z 345 novinek
Priessnitzovy lázně Jeseník a.s. a jejich přínos pro Jesenicko

Priessnitzovy lázně Jeseník a.s. a jejich přínos pro Jesenicko

Věřím, že je existence Priessnitzových léčebných lázní v regionu přirozená, jejich přínos je pozitivní a téměř samozřejmý pro mnoho z nás. Každý se věnujeme své oblasti a ne vždy dokážeme ocenit přínosy vzájemné spolupráce, přínosy z činnosti toho druhého. Ráda bych Vám alespoň ve stručnosti představila náš pohled na přínos Priessnitzových léčebných lázní pro Jesenicko.  

Co přináší provozování lázní ve městě Jeseník ?

 • prestiž horského lázeňského města, výhodu v oblasti cestovního ruchu, širší nabídku
 • ekonomický dopad útraty klientů  mimo areál lázní na ostatní poskytovatele služeb v regionu - v restauracích, kavárnách, obchodech, prodejnách suvenýrů a regionálních produktů,  turistických cílech, muzeích, kulturních akcích, lyžařských areálech, v dopravě, ve službách
 • díky lázním a jejich činnosti jsou využívány desítky penzionů a hotelů hosty (což přináší tržby místním obyvatelům), kteří přijeli, aby do lázní docházeli za léčbou či na relaxaci
 • do lázní dodávají své zboží, služby a výrobky převážně místní dodavatelé, kterým lázně zajišťují odbyt a upřednostňují je před konkurencí z jiných regionů. Například potraviny je nutné zajistit pro cca 750 klientů denně. Opravy a investice provádějí téměř výhradně místní stavební firmy .
 • výběr a odvod lázeňských poplatků/poplatků z pobytu od lázeňských hostů do rozpočtu Města Jeseník dle platné legislativy. Jen od roku 2006 Priessnitzovy lázně odvedly na ubytovacích lázeňských poplatcích Městu Jeseník více než 26 milionů Kč.
 • zaměstnání pro více než 300 zaměstnanců z regionu v sedmdesáti profesích poskytujících profesionální služby v oboru zdravotnictví, gastronomie, cestovního ruchu a mnoha dalších doplňkových služeb, zajištění ubytování pro zaměstnance a jejich rodiny včetně seniorů, kteří v lázních dříve pracovali
 • praktická výuka učňů a studentů z Jeseníku
 • dobrá pověst Jeseníku v oblasti zdraví, kladná reference a věhlas pozitivních dopadů léčení  a klimatu v Jeseníku na zdraví pacientů z celého světa, potvrzenou výzkumy, odbornými institucemi i samotnými pacienty a jejich rodinami.
 • poskytování odborné léčebné, ambulantní a praktické péče  včetně lázeňských procedur pro občany Jesenicka v areálu lázní a na poliklinice v Jeseníku
 • tisíce návštěvníků včetně obyvatel regionu proudících na kopec Gräfenberg, Studniční vrch, do Balneoparku, na lázeňské stezky, do Háje víly Ozdravy,  na kolonádu, na dětské hřiště, na krásné vyhlídky navštěvujících také další turistické, kulturní a jiné cíle v regionu a jejich opakované návštěvy
 • budovy nezejí prázdnotou, areál lázní není oplocen, není opuštěn a zdevastován
 • trvalá údržba a zvelebování budov, areálu, zeleně a ostatních míst, která mohou volně využívat také občané Jeseníku je patrná
 • provozování jediné chlazené ledové plochy pro bruslení veřejnosti, škol a klubů v Jeseníku a to i přes každoroční finanční ztrátu ve stovkách tisíc Kč, aktuálně za rok 2019 celkem -395 tis. Kč. Město Jeseník přispívá na provoz kluziště částkou 130 tisíc Kč/rok (do roku 2009 to bylo 250 tis. Kč/rok)
 • provozování a údržba sportovišť, dětských hřišť, minigolfu, disc golfu a dalších
 • informovanost o aktivitách v lázních a  udržování informačních systémů včetně poskytování služeb lázeňského informačního centra
 • stovky kulturních akcí pro klienty i širokou veřejnost po celý rok, spolupráce s MKZ, městem Jeseník, IC Jeseník, ZUŠ  a využívání místních spolků, kapel, tanečních skupin a interpretů z regionu
 • propagace Jeseníku jako lázeňského města uprostřed přírody
 • spolupráce a podpora místních spolků, klubů, neziskových organizací a mládeže.
 • budování odkazu Vincenze Priessnitze, významné osobnosti Jesenicka a jeho zachování pro budoucí generace.

Děkujeme všem, kteří se podílejí na rozvoji lázní, Jesenicka a vzájemné spolupráci.

 Ing. Kateřina Tomášková, obchodní ředitelka Priessnitzových léčebných lázní a.s., 2/2020

Světový den vody u Priessnitzů

Světový den vody u Priessnitzů

Světový den vody vznikl z iniciativy OSN v roce 1993.  Důvodem byla skutečnost, že na světě více než miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody nebo nemá přístup k vodě.  V České republice se do této události aktivně zapojují zejména vodárenské společnosti. A na půdě prvního vodoléčebného ústavu světa si i letos připomeneme Světový den vody řadou zajímavých akcí.

Cvičení v bazénu, procházka okolo pramenů a výlet k vodopádům zastupují v programu turistické a sportovní aktivity. Kulturní a vzdělávací stránku oslav Dne vody naplní přednášky, projekce filmu „Vincenz Priessnitz“ a koncert. Přednáškám je vyhrazen čtvrtek, kdy v Zrcadlovém sále začne od 16 hodin přednáška etnografa VMJ Matěje Mately na téma „Voda v jesenické mytologii“ a od 19 hodin bude následovat přednáška lázeňského průvodce Jiřího Glabazni „Géniové živé vody“.

Novinkou v programu je sobotní dopolední Degustace vody u Slovanského pramene. Kdo zavítá v první jarní den na tuto akci, bude se moci na vlastní chuťové buňky přesvědčit že „není voda jako voda“ a možná i že „není pramen jako pramen.“

Týdenní program uzavře nedělní koncert skupiny Hanulík Brothers.

Kalendář gastronomických akcí pro rok 2020

Kalendář gastronomických akcí pro rok 2020

Patříte-li mezi milovníky dobrého jídla a pití, právě pro Vás je připraven průvodce gastronomických akcí, konaných v našich lázních.Vybírejte z přehledné nabídky akcí a událostí, které zahrnují různorodé kulinářské akce.

Přejeme dobrou chuť!

Zveme Vás na 26. Reprezentační ples PLL a města Jeseník

Zveme Vás na 26. Reprezentační ples PLL a města Jeseník

Již tradičně se v únoru v krásných prostorách Kongresového sálu uskuteční Reprezentační ples Priessnitzových léčebných lázní a Města Jeseník. Letošní 26. ročník bude opět hvězdně obsazen. Celým večerem Vás bude provázet herečka a moderátorka Daniela Šinkorová, můžete se těšit také na její hudební vystoupení a písně ve vlastním aranžmá.

Vstupenky na 26. Reprezentační ples PLL a města Jeseník  je možno zakoupit na recepci Priessnitz a v kanceláři MONDI Tour.

Ples se uskuteční v sobotu 22. 2. 2020 v Kongresovém sále PLL.

Cena vstupenek je:
Kongresový sál - 790 Kč
Balkón - 750 Kč
Hradní kavárna - 700 Kč

Těšíme se na Vás!

Informace o opravě budovy Priessnitz

Informace o opravě budovy Priessnitz

Vážení klienti,

v termínu od 1. 3. - 23. 6. 2020 proběhne plánovaná oprava střechy a fasády jižní strany lázeňského domu Priessnitz - Hlavní budovy. Ubytování v lázeňském domě Priessnitz budeme poskytovat v uvedeném období v severní části Hlavní budovy hotelu Priessnitz (převážně jednolůžkové pokoje) a v celé části Nové budovy hotelu Priessnitz.

Gastro služby a procedury budou plně v provozu bez omezení. Ubytování a další lázeňské služby v ostatních lázeňských domech budou probíhat také bez omezení.

Děkujeme Vám za pochopení.

Lázeňská vyhlídka mimo provoz

Lázeňská vyhlídka mimo provoz

Milí návštěvníci,
ode dneška 23. 1. do 3. 2. 2020 a od 24. 2. do 23. 6. 2020 bude vyhlídková věžička sanatoria Priessnitz mimo provoz z důvodu přípravy a opravy střechy.

Místo toho se můžete zastavit do nově zrekonstruované kavárny Sofie třeba na skvělou palačinku nebo zákusek.

Těšíme se na Vás 

Projděte si s námi stezku Vincenze Priessnitze

Projděte si s námi stezku Vincenze Priessnitze

Navštivte s námi náš areál se spoustou zajímavých turistických míst a které to jsou? Tak například procházka po stezce Vincenze Priessnitze, kde můžete využít přírodní sprchu, ochutnat některý z navštívených pramenů a nebo se osvěžit v balneoparku. 

Prostřednictvím Jesenických návratů, jsme pro Vás připravili krátký film, kde si s námi tuto trasu můžete projít.

Odkaz na video ZDE.

Začala 62. psychofarmakologická konference

Začala 62. psychofarmakologická konference

NEJSTARŠÍ SETKÁNÍ ODBORNÍKŮ NA DUŠI  OPĚT V JESENÍKU

Specialisté na neurologii, psychiatři, psychologové a farmakologové zavítali do Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku. Od středy 15. ledna do neděle 19. ledna se zde koná tradiční česko-slovenská psychofarmakologická konference, v jejímž průběhu jsou prezentovány novinky v oblasti psychofarmak a jejich výzkumu.

Přijďte se taky podívat a dozvědět se něco nového z oblasti psychofarmakologie.

Program konference naleznete ZDE.

Získali jsme ocenění CZECH CONSUMER SUPERBRANDS 2020

Získali jsme ocenění CZECH CONSUMER SUPERBRANDS 2020

Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Titul Supebrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu. Pečeť Superbrands získají značky s vynikající pověstí – zákazníci si s nimi spojují významné hodnoty a mají k nim osobní vztah. Od svého vzniku ve Velké Británii si projekt získal celosvětové uznání a dnes je cena Superbrands uznávána jako speciální ocenění, které na základě sjednocených kritérií a metod každoročně identifikuje nejlepší z nejlepších značek v téměř 90 státech na pěti kontinentech.

Děkujeme!

PF 2020

PF 2020

Procházíte-li jinými krajinami,
pak se můžete třeba po řadu hodin namáhat,
než se vám podaří spatřit osvěžující vodu. Jinak je tomu na Gräfenberku.
Tam pokaždé, když ujdete pár stovek kroků, otevře se klín mateřské země a poskytne
vám v bohatém množství vzácnou vodu k osvěžení.
Kdo chce obohatit své nitro o oživující vzpomínky, kdo chce zakusit,
jak tím prapůvodním způsobem působí ten bezprostřední dotyk Boží přírody na lidský organizmus,
nechť jednoho jarního nebo podzimního dne navštíví časně zrána gräfenberské lesy a gräfenberské prameny.
/Engelbert Maximilian Selinger/

Děkujeme Vám za projevenou důvěru v uplynulém roce.

Do nového roku 2020 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů.

Vaše PLL.

Provozní přestávka

Provozní přestávka

Vážení návštěvníci,

od 2. 1. 2020 bude v lázních probíhat povozní přestávka. Těšíme se na Vás opět od 20. 1. 2020.

Vaše PLL

Předchozí | Dalšístrana / 29 0-12 z 345 novinek