Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 44 0-12 z 521 novinek
Tý-Den vody

Tý-Den vody

Oslavte s námi Světový den vody v lázních, kde voda léčí... 

Již od roku 1993 si touto tradicí připomínáme, že je voda jednou z nejdůležitějších surovin, která nám byla svěřena.

Tato tradice byla zahájena v roce 1993, kdy byl Valným shromážděním Organizace spojených národů 22. březen vyhlášen Světovým dnem vody. 

V Priessnitzových lázních tomu věnujeme celý týden, a proto zde Tý-den vody znamená PŘEDNÁŠKY, KONCERTY, VÝLETY a mnoho dalšího.smiley

Kromě programu na samostatném plakátě také můžete od 26.2. do 28.3. v kavárně Sofie zhlédnout výstavu fotografa Jana Zdichynce na téma "Jesenické vodopády a jiné krásy tohoto kraje"

Reprezentační ples Priessnitzových léčebných lázní a Města Jeseník

Reprezentační ples Priessnitzových léčebných lázní a Města Jeseník

Po čtyřech letech jsme se letos v únoru v krásných prostorách Kongresového sálu opět vrátili k tradici Reprezentačního plesu Priessnitzových léčebných lázní a Města Jeseník. Večerem provázela Sabina Laurinová, která ples obohatila také o svá pěvecká vystoupení, na kterých zazářil také Bohuš Matuš a kapela Deluxe band. Večer byl bohatý také na úžasná taneční vystoupení Klubu sportovního tance jesenicka a další bohatý program. Hosté plesu měli možnost se vyfotit v unikátním fotokoutku 360, ochutnat speciality z rautu a také zasoutěžit si o víkendový pobyt právě u nás v lázních.

Máte li fotografie z plesu, neváhejte se zůčastnit. Stačí nás u fotografie označit na sociálních sítích, jednoho z vás vybereme a vyhlásíme v pátek 1. 3. 2024 na našich sociálních sítích. Více o soutěži níže v aktualitách.

Děkujeme všem sponzorům za příspěvěk k této akci a těšíme se na příští rok!

Vaše PLL

FOTOSOUTĚŽ O VÍKENDOVÝ POBYT

FOTOSOUTĚŽ O VÍKENDOVÝ POBYT

V rámci 27. REPREZENTAČNÍHO PLESU, který se uskuteční dne 24. 2. 2024, jsme pro vás připravili fotosoutěž O VÍKENDOVÝ POBYT u nás v lázních.

Podmínky soutěže:
✅ Vyfoťte originální fotografii na 27. reprezentačním plese.
✅ Fotku sdílejte na Facebooku nebo Instagramu s označením našich lázní (@laznepriessnitz).
✅ Sledujte náš profil.
✅ Vybereme nejoriginálnější fotografii a autora odměníme dárkovým poukazem.
(Výherce vyhlásíme na Facebooku a Instagramu v pátek 1. 3. 2024.)

Vstupenky na ples je možno zakoupit on-line přes portál MKZ Jeseník zde
 

27. REPREZENTAČNÍ PLES Priessnitzových léčebných lázní a Města Jeseník

27. REPREZENTAČNÍ PLES Priessnitzových léčebných lázní a Města Jeseník

Po čtyřech letech se společně s městem Jeseník vracíme k tradici společných plesů a zveme Vás na 27. REPREZENTAČNÍ PLES Priessnitzových léčebných lázní a Města Jeseník v Kongresovém sále PLL. 
Těšit se můžete na bohatý program se Sabinou Laurinovou, Bohušem Matušem a kapelou Deluxe band, doplněné o taneční vystoupení Klubu sportovního tance Jesenicka, taneční skupiny Euphoria dance, občerstvení formou rautu a bohatou tombolu.

Vstupenky je možno zakoupit on-line přes portál MKZ Jeseník zde
 

Výstavba chodníku do Priessnitzových lázní

Výstavba chodníku do Priessnitzových lázní

Vážení klienti,

aktuálně připravujeme výstavbu nového chodníku z města Jeseník do Priessnitzových lázní. Celá realizace by měla trvat zhruba 9 měsíců. Nový chodník bude začínat na ulici Alšova (nad vlakovým nádražím) a povede přes konec ulice Krameriova, kolem památníku obětem Čarodějnických procesů, dál podél hlavní silnice až k Francouzskému prameni v samotných lázních. Chodník do lázní je považován za veřejně prospěšnou stavbu, která významně zvýší bezpečnost chodců a sníží riziko vzniku dopravních nehod. 

Již nyní od 16. ledna se plánuje částečná uzavírka a krátkodobé úplné uzavírky ulice Priessnitzova. Konkrétně od 16. ledna do 19. ledna v čase od 9.00 do 14.30, vždy zhruba na 15–20 minut z důvodu nezbytného kácení stromů v souvislosti s připravovanou výstavbou chodníku do lázní. Chystaná omezení se nedotknou autobusů, po dobu kácení bude provoz řízen pracovníky. Za pokácené stromy budou vysazeny nové, ve většině případů se bude jednat o lípy malolisté.

Náhradní výsadba proběhne nejen podél ulice Priessnitzova, ale i na dalších pozemcích města.

Další informace zde.

PRIESSNITZŮV DORTÍK

PRIESSNITZŮV DORTÍK

Střední škola gastronomie, farmářství a služeb Jeseník Vás zve na CUKRÁŘSKOU SOUTĚŽ  “O PRIESSNITZŮV DORTÍK”, soutěž odborných dovedností cukrářů juniorů.
24. ledna od 10:00 hodin ve Wiener Kaffeehaus restaurant.

Těšíme se na Vás!

Kalendář akcí 2024

Kalendář akcí 2024

Chystáme pro Vás tradiční i zcela nové kulturní a společenské akce na rok 2024. Těšíme se na Vás.

V příloze kalendář ke stažení.

Ukončení provozu lázní 2023 a znovuotevření v roce 2024

Ukončení provozu lázní 2023 a znovuotevření v roce 2024

❗ Vážení klienti,
v letošním roce jsme ukončili provoz 13.prosince a v novém roce zahajujeme provoz 22.ledna 2024.

◾ Dárkové poukazy vyřizujeme do 19.12.2023

◾ Požadavky na rezervace pro samoplátecké pobyty na rok 2024 přijaté do 19.12.2023 zpracujeme do Vánoc.Požadavky na rezervace přijaté po tomto datu, případně jakékoliv další dotazy ke stávajícím rezervacím, budeme zpracovávat postupně od 4.1.2024.

◾ V období od 20.12.2023 – 3.1.2024 jsou lázně zcela uzavřeny a všichni zaměstnanci čerpají zaslouženou dovolenou. V této době nebudeme moci reagovat na Vaše e-mailové nebo telefonické dotazy a budeme je postupně zpracovávat od 4.ledna.

◾ informace k provozu ordinací ambulantních lékařů najdete zde.

Děkujeme za pochopení a přejeme klidné vánoční svátky a hodně zdraví do nového roku. ✨

Kolektiv Priessnitzových léčebných lázní a.s.

Uzavírání lázeňských provozů v roce 2023

Uzavírání lázeňských provozů v roce 2023

Vážení klienti,

v souvislosti s blížící se provozní přestávkou vás tímto informujeme o uzavření lázeňských provozů.

Kavárna Sofie se uzavírá ke dni 7.12.2023,
Lázeňský obchůdek se uzavírá dne 12.12.2023
a Denní bar můžete navštěvovat do 13.12.2023.

Přejeme vám klidné prožití adventního období a tešíme se na vás v novém roce.

 

Pramen Jelení koupel

Pramen Jelení koupel

Pramen Jelení koupel, který leží na vrcholu Studničního vrchu, je pozoruhodným místem. Právě zde vyprávění umisťuje příběh o malém Vinckovi, který pozoroval srnu, smáčející si poranění v tůňce.

Po několika dnech této léčby srna přestala kulhat. Díky pozorovacímu talentu tak přišel malý Priessnitz na jednoduchý, ale zcela revoluční způsob léčby na přírodní bázi. Dnes na vrchol kopce Studniční vrch (992 m.n.m.) vede žlutá turistická značka a obnovená Nassauská stezka, dříve naopak vedla dolů oblíbená sáňkařská dráha.

Studniční vrch je specifickou lokalitou z hlediska vody. Na všechny strany vyvěrá do údolí množství pramenů. Již déle než 180 let slouží návštěvníkům a jsou cílem procházek. Pramen Jelení koupel je nejvýše položeným pramenem v oblasti a nabízí úchvatné výhledy.

V roce 2022 byla po desetiletích znovu objevena původní deska s názvem pramene a nalezení desky dalo podnět k obnově Jelení koupele. A tak v roce 2023 započaly práce na obnově za podpory Olomouckého kraje a štědrých dárců v čele s paní Soňou Jadrnou.

Na začátku října 2023 byla Jelení koupel dokončena a slavnostně odhalena.

      

Rezervace na rok 2024 pro klienty zdravotních pojišťoven spouštíme 14.11. a 21.11.2023

Rezervace na rok 2024 pro klienty zdravotních pojišťoven spouštíme 14.11. a 21.11.2023

Rezervaci termínů pro dospělé na komplexní lázeňskou péči na rok 2024 budeme přijímat přes vyplněný formulář, který bude k dispozici na https://www.priessnitz.cz/cz/lecba-a-indikace/lecba-dospelych-r27_1376/48-rezervace-terminu-dospeli-pro-rok-2024.html od úterý 14.11.2023 od 8.00 hodin.

Rezervaci termínů pro děti s doprovodem na rok 2024 budeme přijímat přes vyplněný formulář, který bude k dispozici na https://www.priessnitz.cz/cz/lecba-a-indikace/lecba-deti-a-dorostu-r2_1376/49-rezervace-terminu-deti-s-doprovodem-pro-rok-2024.html  od úterý 21.11.2023 od 8.00 hodin.