Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 32 0-12 z 383 novinek
Aktuální informace z našich lázní – říjen

Aktuální informace z našich lázní – říjen

V souvislosti s vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 a na základě nových mimořádných opatření vlády Vám chceme podat informace o opatřeních, která v Priessnitzových léčebných lázních dodržujeme pro zamezení šíření onemocnění a zajištění bezpečí našich klientů.

1. Nastavili jsme optimální hygienická opatření

2. Řídíme se nařízením vlády a MZČR

 • od 22.10. do 3.11.2020 neposkytujeme nové hotelové a wellness pobyty
 • omezujeme počet osob na léčebných procedurách
 • neposkytujeme tyto procedury: bazén, sauna, posilovna a skupinová cvičení                                               
 • omezujeme počet osob při aktivitách ve vnitřních a venkovních prostorech
 • jsou uzavřeny herny , sportoviště, informační centrum, nenabízíme kulturní akce
 • jídelny a restaurace v léčebných domech jsou v provozu, zajišťujeme dodržování rozestupů  a maximálního počtu osob u stolu, nabízíme dokoupení plné penze.
 • ostatní restaurace a kavárny jsou uzavřeny, zajišťujeme prodej ve stánku

3. Zakazujeme vstup a návštěvy do lázeňských budov neubytovaným osobám

4. Klienti si stále musí až do odvolání zajistit dostatečnou zásobu roušek pro svou vlastní potřebu ve vnitřních prostorách budov na celý pobyt.

5. Ověřujeme rizika a požadujeme čestné prohlášení před nástupem na pobyt, měříme teplotu.

6. Výuka dětí na komplexní lázeňské péči pokračuje za zpřísněných hygienických opatření mimo státem stanovené svátky a prázdniny. Mimořádné opatření vlády se nevztahuje na provoz ZŠ při zdravotnických zařízeních.

Jsme zdravotnické zařízení s proškoleným odborným personálem umístěné v čistém prostředí Jeseníků. Léčba a skladba léčebných procedur je garantovaná lékaři a využívá jedinečné horské klima a pohyb v přírodě. Pobytem u nás můžete posílit svou imunitu a předejít riziku. 

Aktuální situaci vždy komentujeme na našich stránkách www.priessnitz.cz

V tuto chvíli poskytujeme komplexní, příspěvkovou a léčebně rehabilitační péči. Klienty, kteří měli na svůj hotelový pobyt nastoupit od 22.10.2020, budeme kontaktovat a navrhneme náhradní termín.

Nadále přijímáme státem dotované Vouchery na volné termíny.

Zrušili jsme nabídku Silvestrovských pobytů, v letošním roce končíme provoz lázní 17.12.2020, pak zahájíme provozní přestávku pro nutné opravy a úklid.

V novém roce zahájíme provoz pravděpodobně od 18.1.2021 po odborné konferenci ČNPS.

Nabídku pobytů a služeb na rok 2021 pro Vás již máme nachystanou .

Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

Informace a čestné prohlášení naleznete po otevření tohoto příspěvku v příloze ke stažení.

Rady od Mgr. Kubánkové

Rady od Mgr. Kubánkové

Určitě znáte 3R (ruce, roušky, rozestupy) pro zvládnutí  koronavirové krize. Je na místě doplnit další 3R :

RESPEKT.  Respektujte svoje potřeby a prožívání, respektujte prožívání a potřeby druhých.  Nezapomínejte, že: moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. Buďte k sobě ohleduplní a ve společných prostorech dodržujte nařízená pravidla.

ROZUM. Nesete odpovědnost za sebe i své blízké. Chovejte se rozumně a s citem, abyste neohrozili sebe ani druhé. Pečujte o sebe i o druhé tak, abyste zůstali zdraví. Každý den má smysl.

RESILIENCE. Psychickou odolnost je možné cvičit a zlepšovat. Dbejte o pravidelnost. Věnujte pozornost větrání, cvičení, pravidelnému stravování a pití. Věřte svým schopnostem, unesete a zvládnete mnoho. Nebojte se říci druhým o pomoc. Možná se vám podlamují kolena, ale zase se zvednete.  Jestli můžete, pozvedněte i druhé. Každý den v tom budete o trochu lepší.

UZAVŘENA RIPPEROVA PROMENÁDA

UZAVŘENA RIPPEROVA PROMENÁDA

Z důvodu popadaných stromů je do odvolání uzavřena Ripperova promenáda. Vstup do lesů v okolí areálu lázní pouze na vlastní nebezpečí.

Děkujeme za pochopení.

Týden Vincenze Priessnitze 2020 je za námi

Týden Vincenze Priessnitze 2020 je za námi

Do letošního připomenutí výročí narození zakladatele lázní výrazně promluvila i příroda prostřednictvím deštivého a větrného počasí.

 • Týden Vincenze Priessnitze začal v pondělí krásným koncertem Hraďišťanu s názvem „Voda má“. Venku pršelo a pršelo i v dalších dnech. (foto č.1)
 • V úterý se v Zimní zahradě konal Svatováclavský seminář, pořádaný Státním okresním archívem v Jeseníku a  Vlastivědným muzeem Jesenicka. (foto č. 2)
 • Ve středu 30. září se uskutečnila komentovaná vycházka „Za prameny a baronem“…(foto č. 3)
 • …dolů do města, zrovna když počasí chvíli přálo a nepršelo…(foto č. 4)
 •  …k nově opravenému Wesselenyiho prameni z roku 1839, pojmenovaného po baronu Miklosi Wesselenyim, který se léčil u pana Priessnitze a významně se podílel například také na vzniku Maďarského pramene.(foto č. 5)
 • Ve čtvrtek večer k nám zavítali historici pan Květoslav Growka a pan Matěj Matela a v Zrcadlovém sále proběhly jejich zajímavé přednášky. (foto č. 6)
 •  V pátek na náměstí byla slavnostně odhalena pamětní deska Dr. Weissovi, jejímž iniciátorem i autorem je pan Jaroslav Zahajský z Říčan (na snímku).(foto č. 7)
 • V sobotu bylo v plánu Slavnostní rozsvícení sanatoria Priessntz. Foukalo tak, že slavnostní fanfáry museli trubači hrát vevnitř v hale.(foto č. 8)
 • A během fanfár dala příroda pocítit svou sílu výpadkem elektrického proudu, který trval v sanatoriu téměř dvacet hodin...(foto č. 9)
 • ...Jediné, co toho večera v lázních svítilo, byl měsíc... (foto č.10)
 •  V neděli večer jakoby chtěly živly svou předchozí nepřízeň lázeňským hostům vynahradit úchvatnou podívanou během západu slunce…(foto č.11)
 • …na kterou jsme navázali slíbeným rozsvícením sanatoria, jen zkrátka místo soboty v neděli, v den 221. narozenin Vincenze Priessnitze.  (foto č.12)

             

Léčebné lázně jsou bezpečné

Léčebné lázně jsou bezpečné

- Lázeňská léčebná zařízení nelze zaměňovat za lázeňské město ani rizikové tančírny či kluby na jeho území -

Praha, 27. září 2020 – V atmosféře strachu z nákazy koronavirem a poplašných zpráv chtějí zástupci léčebných lázní ujistit, že jejich zařízení jsou pro pacienty bezpečná. „Vysoká míra bezpečí pacientů v těchto zdravotnických zařízeních je jednoznačně statisticky podložena,“ zdůrazňuje Eduard Bláha, prezident Svazu léčebných lázní ČR (SLL) a dodává: „Vzhledem k léčebné povaze členských lázní SLL se jedná o zařízení s mnohonásobně vyšší mírou hygienických opatření, než s jakou se setkáte v běžných ubytovacích zařízeních, obchodech apod. Zdroje nákazy jsou dnes podle epidemiologů především ve školách. Rizikem jsou hlavně nezodpovědné sociální kontakty během volného času a ohroženými skupinami zejména silně obézní osoby vyššího věku se souvisejícími civilizačními onemocněními. Omezit cestování i sociální kontakt obecně je pro tyto osoby v současné době samozřejmě zcela na místě”.

Léčebné lázně jsou zdravotnická zařízení s odborným zdravotním personálem, která dodržují všechna vyhlášená opatření vlády a MZČR v souvislosti se zamezením šíření Covid-19.

Lázeňští hosté před nástupem do lázní zasílají čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění, po příjezdu je jim měřena teplota a jsou vyšetřeni lázeňským lékařem. Návštěvníci se zvýšenou teplotou nejsou k lázeňské léčbě přijati. Díky délce léčebného pobytu, která se pohybuje mezi dvěma a třemi týdny, pobývají pacienti dlouhodobě v uzavřené a zdravotné dozorované homogenní společnosti. Veškerý personál lázní je denně kontrolován. Navíc je třeba si uvědomit, že se jedná o zdravotnická lůžková zařízení, kde nebylo používání roušek přerušeno ani během letních měsíců, která jsou několikrát denně desinfikována a kam má veřejnost pouze omezený vstup.

„Bezpečnost v léčebných lázních je mnohem vyšší, než jakou nabízí všední život s nákupy či cestováním veřejnou dopravu,“ uvádí dr. Bláha. „Je třeba lidem stále připomínat, že strach by neměl být důvodem k odkládání léčby zdravotních obtíží, a to samozřejmě nejen v lázních.

Pro rodiče dětských pacientů je důležité, že lázně jsou bezpečnější než školy či školky, lázně výuku také zajišťují, ale na rozdíl od škol či školek jejich dítěti pomohou se zdravotními obtížemi“, uzavírá.

SVAZ LÉČEBNÝCH LÁZNÍ ČR I Sídlo společnosti: Jiráskova 17, 351 01 Františkovy Lázně Korespondenční adresa: Opletalova 27, 110 00 Praha 1 I IČ: 47724455 tel. +420 602 697 768 I sekretariat@lecebnelazne.cz I www.lecebnelazne.cz

Týden Vincenze Priessnitze

Týden Vincenze Priessnitze

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na blížící se akci Týden Vincenze Priessnitze, která se koná 28. 9. až 4. 10. 2020 v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku.

❗️ Týden Vincenze Priessnitze pokračuje, ale bohužel jsme byli nuceni v rámci aktuální situace zrušit akci DEN ZDRAVÍ, TRADIČNÍ JARMARK a s tím spojený PRIESSNITZŮV RTURISTICKÝ KVÍZ. V rámci epidemiologických opatření VEČER U KLAVÍRU přesouváme na 19:00 - 22:00

Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Slavnostní rozsvícení sanatoria Priessnitz

Slavnostní rozsvícení sanatoria Priessnitz

V úterý proběhlo za účasti vedení lázní, starostky Jeseníku, zástupců stavebních firem, lázeňských hostů a novinářů slavnostní rozsvícení sanatoria Priessnitz, jako malá připomínka letošní 1.etapy opravy střechy a fasády sanatoria Priessnitz. Zajímavým zpestřením bylo hudební vystoupení trubače na vyhlídkové věžičce a okénko do historie této významné stavby. Další příležitost budou mít návštěvníci lázní v rámci Týdne V. Priessnitze v sobotu 3.10. od 18 hodin.

Sbírka pro Marušku Beránkovou

Sbírka pro Marušku Beránkovou

Děkujeme všem dárcům, kteří se připojili ke sbírce pro Marušku Beránkovou. Díky vybrané částce budou moci rodiče pro Marušku pořídit moderní zdravotní prostředek, který ji zajisti lepší zvládnutí nemoci a umožní více samostatnosti v jejím životě.

Předchozí | Dalšístrana / 32 0-12 z 383 novinek