Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 43 0-12 z 513 novinek
Pramen Jelení koupel

Pramen Jelení koupel

Pramen Jelení koupel, který leží na vrcholu Studničního vrchu, je pozoruhodným místem. Právě zde vyprávění umisťuje příběh o malém Vinckovi, který pozoroval srnu, smáčející si poranění v tůňce.

Po několika dnech této léčby srna přestala kulhat. Díky pozorovacímu talentu tak přišel malý Priessnitz na jednoduchý, ale zcela revoluční způsob léčby na přírodní bázi. Dnes na vrchol kopce Studniční vrch (992 m.n.m.) vede žlutá turistická značka a obnovená Nassauská stezka, dříve naopak vedla dolů oblíbená sáňkařská dráha.

Studniční vrch je specifickou lokalitou z hlediska vody. Na všechny strany vyvěrá do údolí množství pramenů. Již déle než 180 let slouží návštěvníkům a jsou cílem procházek. Pramen Jelení koupel je nejvýše položeným pramenem v oblasti a nabízí úchvatné výhledy.

V roce 2022 byla po desetiletích znovu objevena původní deska s názvem pramene a nalezení desky dalo podnět k obnově Jelení koupele. A tak v roce 2023 započaly práce na obnově za podpory Olomouckého kraje a štědrých dárců v čele s paní Soňou Jadrnou.

Na začátku října 2023 byla Jelení koupel dokončena a slavnostně odhalena.

      

Rezervace na rok 2024 pro klienty zdravotních pojišťoven spouštíme 14.11. a 21.11.2023

Rezervace na rok 2024 pro klienty zdravotních pojišťoven spouštíme 14.11. a 21.11.2023

Rezervaci termínů pro dospělé na komplexní lázeňskou péči na rok 2024 budeme přijímat přes vyplněný formulář, který bude k dispozici na https://www.priessnitz.cz/cz/lecba-a-indikace/lecba-dospelych-r27_1376/48-rezervace-terminu-dospeli-pro-rok-2024.html od úterý 14.11.2023 od 8.00 hodin.

Rezervaci termínů pro děti s doprovodem na rok 2024 budeme přijímat přes vyplněný formulář, který bude k dispozici na https://www.priessnitz.cz/cz/lecba-a-indikace/lecba-deti-a-dorostu-r2_1376/49-rezervace-terminu-deti-s-doprovodem-pro-rok-2024.html  od úterý 21.11.2023 od 8.00 hodin.

POBYTY 2024 s FIRST MINUTE SLEVOU

POBYTY 2024 s FIRST MINUTE SLEVOU

Vážení klienti,
již nyní si můžete prohlédnout naši nabídku pobytů na rok 2024 s možností čerpat FIRST MINUTE SLEVU 300Kč/osoba/noc.

Sleva platí na veškeré pobyty z naší katalogové nabídky a bude odečtena při rezervaci.

Platí pro nově přijaté rezervace do 31.1.2024 
s pobytem ukončeným do 28.4.2024
(sleva se nevztahuje na pobyty v termínu Velikonoc 28.3. - 1.4.2024) 

16. Konference Vincenze Priessnitze

16. Konference Vincenze Priessnitze

Vážení klienti,

při otevření tohoto článku si můžete prohlédnout fotografie ze 16. ročníku odborné konference s odkazem Vincenze Priessnitze, v letošním roce se stále více aktuálním tématem „duševní zdraví“, na kterou se opět sjeli lékaři a odborníci z České republiky,  Slovenska a Rakouska, aby se s námi podělili o výsledky svých výzkumů, doporučení a dobré praxe. 

Odborné přednášky doplnil bohatý kulturní a společenský program.

Již nyní se můžeme těšit na 17. ročník  4. - 6. 10. 2024.

MORAVSKÁ FILHARMONIE OLOMOUC - Slavnostní koncert ke vzniku samostatného československého státu

MORAVSKÁ FILHARMONIE OLOMOUC - Slavnostní koncert ke vzniku samostatného československého státu

MORAVSKÁ FILHARMONIE OLOMOUC v Kongresovém sále Priessnitzových lázní

Koncert se v Kongresovém sále Priessnitzových léčebných lázní odehraje v pondělí 23. října 2023 v 19 hodin. Na úvod zazní tradičně česká hymna, dále uslyšíte orchestrální úpravy filmových melodií ze slavných českých filmů jako je například Limonádový Joe, Postřižiny, Anděl Páně, Princezna se zlatou hvězdou na čele a řada dalších.

Moravská filharmonie Olomouc působí na české hudební scéně již od roku 1945, na jejím formování se podílely významné české i světové osobnosti jako byl houslista Josef Suk nebo dirigent Václav Neumann. Při říjnovém koncertu bude dirigentem Jan Kučera, který vás zároveň provede i celým programem. Jako sólistka vystoupí zpěvačka Natálie Tichánková, absolventka JAMU a účastnice první Československé SuperStar. Součástí koncertu bude navíc i poznávací soutěž.

 

Cena na místě 350 Kč, studenti a senioři 300 Kč

Týden Vincenze Priessnitze 2023 je za námi

Týden Vincenze Priessnitze 2023 je za námi

Přinášíme malé ohlédnutí za touto akcí.

Týden Vincenze Priessnitze začal v pondělí 2.10.2023 a to promítáním filového snímku o zakladateli našich lázních. Kromě zajímavých přednášek jste měli možnost navštívit také tradiční jarmark, prohlédnout si muzeum Vincenze Priessnitze, nebo si ověřit své zdraví, zakoupit užitečné zdravotní pomůcky a využít širokou nabídku služeb na Dni zdraví. Nechyběl program pro děti a z odborného soudku se již tradičně konala Konference Vincenze Priessnitze, kterou završil koncert Martina Maxy a Andrey Kalivodové. 

V neposlední řadě jste tuto sobotu měli možnost prožít významnou a neopakovatelnou akci Vivat Priessnitz, kdy jste mohli po symbolickém putování poprvé spatřit nově obnovenou Jelenní koupel. 

Výběr fotografií z uplynulého týdne naleznete níže ve fotogalerii tohoto příspěvku.

Svatomartinská husa s degustací mladých vín

Svatomartinská husa s degustací mladých vín

Přijměte naše srdečné pozvání na gastronomický zážitek! V sobotu 11.11.2023 v 11 hodin společně usedneme ke stolu a vychutnáme si pravé svatomartinské hody. Za doprovodné tematické přednášky Mgr. Alexandra Burdy Vám naservírujeme 4 chodové svatomartinské menu a ochutnáte 10 degustačních vzorků mladých svatomartinských vín.

Akce se koná v historické Restauraci 1837 v sanatoriu Priessnitz a začíná symbolicky v sobotu 11.11 v 11:00. Akcí provází svou tématickou přednáškou gastronom a odborník na etiketu Mgr. Alexandr Burda, který Vás provede histií Svatomartinské tradice a zdegustuje s Vámi 10 vzorků mladých vín. Na konci akce budete mít také možnost zakoupit si degustovaná vína za nákladové ceny domů.

Svatomartinské menu zahrnuje:

  • Rillettes z trhaného husího masa s karamelizovanou cibulí a kořeněnými okurkami
  • Kaldoun s játrovými knedlíčky
  • Husí stehno s červeným zelím na jablíčkách a karamelu, lokše
  • Svatomartinký dezert
  • 10 degustačních vzorků vína*

* Pokud nebudete na akci víno degustovat, obdržíte na konci akce láhev od vybraného vzorku.

Rezervace míst nutná!

Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace míst předem. Rezervaci můžete provést telefonicky na 720958652 nebo emailem na macik@priessnitz.cz

Na Vaši návštěvu se těší kolektiv stravovacího úseku Priessnitzových léčebných lázní.

MOŘSKÁ INHALACE

MOŘSKÁ INHALACE

Představujeme vám NOVOU PROCEDURU v naší nabídce.

MOŘSKÁ INHALACE

 

posiluje imunitní systém
dezinfikuje přírodním způsobem
má protizánětlivé účinky
podporuje a působí pozitivně na trofiku tkání, zvláště podkoží a kůži, které dodává jemnost
zvyšuje míru mineralizace a jodizace organismu
zlepšuje průchodnost dýchacích cest

Procedura je vhodná jak pro dospělé, tak pro děti, zvláště pro alergiky, astmatiky, ekzematiky, psoriatiky, nebo osoby se sníženou imunitou.

Mořská inhalace spočívá v aplikaci solnojodobromového roztoku v parní sauně, kdy dochází jak k inhalaci přes dýchací cesty, tak k absorpci prostřednictvím pokožky.

Lázeňské vinobraní 2023

Lázeňské vinobraní 2023

Již tuto sobotu se v našem areálu u hudebního altánku koná Lázeňské vinobraní 2023. Můžete se těšit na skvělá vína, čerstvé burčáky, uzená žebra a další dobroty. Připraven bude také tematický fotokoutek a živá cimbálová muzika k poslechu i tanci.

Tak si zapište do kalendáře 23.9 ve 13:00

KONCERT Martin Maxa a Andrea Kalivodová

KONCERT Martin Maxa a Andrea Kalivodová

Zveme Vás na mimořádný koncert v rámci programu Týdne Vincenze Priessnitze.

Společný koncert operní pěvkyně Andrey Kalivodové a popového zpěváka Martin Maxy „Radost v lázních“ propojující klasickou hudbu a nejslavnější muzikálové melodie s autorskou tvorbou, jejíž kořeny sahají hluboko do české folk-rockové scény. Na své si přijdou také milovníci zpívané poezie za doprovodu akustické kytary a houslí.

Prodej vstupenek v rezervačním systému MKZ Jeseník a lázeňském informační centrum (Priessnitz).

Vstupné v předprodeji 390 Kč, v den konání akce 450 Kč.

Týden Vincenze Priessnitze 2023

Týden Vincenze Priessnitze 2023

Srdečně Vás zveme na tradiční Týden Vincenze Priessnitze, který se bude konat od 2. do 8. 10. 2023, tak využijte příležitost a obihaťte si týden o nabitý program se spoustou zajímavých témat.

Trofeo NIKÉ v Priessnitzových lázních startuje už v sobotu!

Trofeo NIKÉ v Priessnitzových lázních startuje už v sobotu!

Trofeo Niké: historická auta o víkendu rozdají v okolí Pradědu radost a krásu
Kolona 40 historických vozidel v čele se závodním speciálem TATRA Karla Lopraise a ambasadory akce Andreou Toegel Kalivodovou a Martinem Maxou projede Jeseníky.

Malá Morávka, 30.8. 2023  – V pořadí 23. podhorská jízda veteránů Trofeo Niké se po roce vrací do Jeseníků, aby v okolí Pradědu o víkendu 9. - 10. září 2023 rozdávala radost a unikátní zážitky mj. na všech plánovaných zastaveních kolony cca čtyřiceti historických vozidel vyrobených mezi lety 1917 – 1975.

Cílem TROFEO NIKÉ je propojit technickou krásu historických vozů s přírodními a architektonickými skvosty České republiky. Představujeme naši zemi jako atraktivní turistickou destinaci a současně poskytujeme prostor k prezentaci regionálním malovýrobcům a řemeslníkům. Letošní startovní listina nabídne mj. více než stoletá vozidla, která, společně s ostatními o něco mladšími vozy, během dvou dní absolvují po vlastní ose téměř 200 kilometrů jízdy nádhernými Jeseníky. Pro mezinárodní posádky historických vozů je Trofeo Niké kombinací cestovatelských, kulturních a společenských zážitků i možností představit krásy Moravskoslezského a Olomouckého kraje,“ říká Marcela Rotter, organizátorka Trofeo Niké.

V sobotu 9. září se TROFEO NIKÉ 2023 po slavnostním startu ve městě Jeseník vrátí ke svým kořenům, na místo startu 1. ročníku, do Priessnitzových léčebných lázní. Mimořádně bude otevřena vyhlídková věž, hrobka, připraveny jsou komentované lázeňské okruhy. Součástí programu bude i slavnostní zahájení 1. ročníku Adventure Golf Cupu a lázeňská promenáda v duchu 1. republiky, do které se po boku dobově ustrojených majitelů historických vozů může zapojit i široká veřejnost. Vybrané páry a jednotlivci budou za svou snahu oceněni ambasadorem akce, zpěvákem a malířem Martinem Maxou a vedením lázní.

Další zastávkou Trofeo Niké  bude obec Česká Ves, kde bude pro návštěvníky zpřístupněno Auto moto veterán muzeum. Kolona veteránů poté pokračuje do Zlatých Hor, kde bude stylově uvítána slavnostním výstřelem Zlatohorské gardy. Poslední sobotní zastávkou bude návštěva zdařile zrekonstruovaného zlatohorského Hotelu Praděd Thamm.

V neděli 10. září ráno se automobily nejprve představí v Horském resortu Kopřivná, kde budou posádky uvítány vládcem místních hor, Dědem Pradědem. Další jízdní kilometry povedou přes Karlovu Studánku do obce Ludvíkov, kde na chvíli přibrzdíme před Wellness Hotelem Peras. Pokračujeme po stopách nejstaršího závodního okruhu v ČR do Vrbna pod Pradědem, kde potěšíme oko diváků na vyhlídce u Kostele sv. Archanděla Michaela a odtud pojedeme přes Vidly do Karlovy Studánky.

Program v lázních bude velmi pestrý a zakončí jej sváteční nedělní koncert v podání ambasadorů TROFEO NIKÉ, sólistky Státní opery Národního divadla v Praze Andrey Toegel Kalivodové a zpěváka, skladatele a malíře Martina Maxy. Sváteční nedělní slovo přednese první federální Miss Ivana Christová.

Za volantem historického stroje svět zpomalí, den se stane krásnějším a svátečnějším. Kolona projíždějících historických skvostů dokáže spolehlivě vykouzlit úsměv na každé tváři. Pokaždé žasnu nad technickou zručností naši dědů a pradědů, která šla ruku v ruce s krásou. A radost se rodí z krásy…, jak říkával Vincenz Priessnitz. Jízda Trofeo Niké v rytmu ZPOMAL A ROZHLÉDNI SE rozdává radost a vzdává hold naší historii, kumštu a řemeslu našich předků… Ze srdce děkuji za udělené záštity, podporu a velmi přátelskou spolupráci všem našim partnerům i houževnatému nasazení organizačního týmu, bez vzájemné symbiózy těchto prvků by naše jízda nebyla uskutečnitelná“, uzavírá Marcela Rotter.

Aktuální informace o akci a fotografie jsou k dispozici mj. na webových stránkách www.trofeonike.cz a na facebookovém profilu www.facebook.com/trofeonike.