Aktuality

Předchozí | Dalšístrana / 40 0-12 z 471 novinek
Uzavření restaurace a kavárny

Uzavření restaurace a kavárny

Wiener Caffe Restaurant, kavárna Sofie a lázeňské informační centrum jsou z provozních důvodů uzavřeny. Otevření zveřejníme aktuálně na našich stránkách a FB.

Aktuálně nabízíme obědové menu na restauraci 1837, jedinečnou atmosféru Denního baru v hale sanatoria Priessnitz a suvenýry a rychlé občerstvení v Lázeňském obchůdku Bílý Kříž.

Restaurace Priessnitz 1837 - obědové menu

Restaurace Priessnitz 1837 - obědové menu

Rádi bychom Vás informovali, že v souvislosti s uzavřením restaurace Wiener Kaffeehaus, nabízíme obědové menu pro veřejnost na výběrové jídelně Priessnitz. Od 11:30 do 14:00 bude každý den v nabídce výběr ze 3 hlavních jídel, polévkový bufet a salátový bar za cenu 190 Kč.

Oznámení o předpokládaném provozu lázní 2022/2023

Oznámení o předpokládaném provozu lázní 2022/2023

Vážení klienti, vážení zaměstnanci a spoluobčané,

i přes nepříznivé okolnosti zejména v oblasti dostupnosti a cen energií, které pociťujeme všichni, věříme, že zvládneme provést lázně i tímto náročným obdobím a plánujeme, že lázeňské služby pro naše klienty a návštěvníky lázní i v letošním roce zajistíme až do 13.12.2022.

Od 13.12. zahájíme jako každoročně provozní přestávku pro nezbytné opravy, sanitární úklid a malování.

V roce 2023 předpokládáme otevření lázní po provozní přestávce od 30.1.2023 s postupným otevíráním budov podle aktuální situace a poptávky po našich službách.

V případě neočekávaných událostí Vás budeme aktuálně informovat na našich stránkách.

Ing. Roman Provazník
ředitel společnosti

Září - čestné prohlášení

Září - čestné prohlášení

Vážení klienti,

naše lázně můžete i nyní na podzim navštívit bez omezení, jsou v provozu všechny lázeňské domy, léčebné procedury , restaurace a kavárny. Při nástupu požadujeme pouze Vaše čestné prohlášení týkající se aktuálního zdravotního stavu, abychom chránili naše klienty i zaměstnance.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

Akce v lázních

Akce v lázních

Vážení klienti,

rádi bychom Vás pozvali na zajímavé akce v našich lázních.

Týden Vincenze Priessnitze se uskuteční od 3.do 9.10., a oslavíme v něm 123.výročí narození Vincenze Priessnitze a 200.let od založení našich lázní.

Součástí týdne Vincenze Priessnitze bude také 15. Konference s odkazem Vincenze Priessnitze od 7.-9.10., koncert Melody makers s Ondřejem Havelkou v sobotu 8.10. od 20 hodin, Tradiční jarmark na promenádě 5.10., Den zdraví na hale Priessnitz 7.10. a také odhalení nové vitráže v Kapli VP 4.10. a ve čtvrtek 6.10. představení překladu knihy o Vincenzi Priessnitzovi, kterou z německého originálu Phila vom Walde z 19.století přeložil MUDr.Alois Kubík.

Vstup na většinu akcí je v rámci Týdne Vincenze Priessnitze  zdarma.

Vstupenky na koncert Melody Makers k zakoupení na https://www.mkzjes.cz/ondrej-havelka-melody-makers/?f=events nebo v lázeňském informačním centru.

V rámci konference Vincenze Priessnitze naše lázně navštíví mnoho lékařů a významných hostů. Buďte mezi nimi a zažijte jedinečnou lázeňskou atmosféru. Program nejbližších dvou týdnů je bohatý, nenechte si ho ujít, těšíme se na Vás.

Pomáhejme když můžeme - sbírka pro Markétku

Pomáhejme když můžeme - sbírka pro Markétku

Vážení přátelé,

také v letošním roce bychom rádi spolu s Vámi vybrali prostředky pro jedno dítě  z našeho regionu Markétku Hrabalíkovou.

Markétka  má 9 let  a trpí juvenilní idiopatickou artritidou, chronickým onemocněním s přetrvávajícím zánětem kloubů. Typickými známkami zánětu kloubu je jeho bolest, otok a omezená funkce. Markétka se léčí již od dětství, střídají se období remise a onemocnění. Nyní je zařazena do biologické léčby ve Fakultní nemocnici v Olomouci.

Markétce byla doporučena odborná lázeňská rehabilitační péče, ale je již ve věku, kdy u lázeňské péče pojišťovna nehradí pobyt rodičům jako doprovodu, a sama by ji nyní  nezvládla.  

Peníze ze sbírky by využila na úhradu nákladů na léčebnou rehabilitační lázeňskou péči pro doprovod již letos na podzim   a náklady spojené s léčbou, léčebnými pomůckami  a cestovními výlohami do Olomouce, Šumperku na další vyšetření a léčbu. Nemoc v současné době nelze zcela vyléčit, ale  je možné ji dostat do remise a ulevit Markétce od dlouhodobých bolestí a pohybových omezení.

Pokud chcete pomoci Markétce a její rodině, je možné poslat jakoukoli částku na
sbírkový účet číslo: 777777222/0800 , variabilní symbol 220699  zřízený u Konta Bariéry Nadace Charty 77,
pod jejíž záštitou sbírka probíhá, případně přispět v hotovosti.

 

Volby 2022

Volby 2022

Ve dnech 23. a 24. září 2022 se v České republice uskuteční volby do zastupitelstev obcí a jedné třetiny Senátu ČR. Rádi bychom umožnili všem klientům v pobytu, se voleb zúčastnit. Je nutné, nejpozději do 16.9.2022 požádat městský (obecní) úřad v místě svého trvalého pobytu o vydání voličského průkazu, který umožňuje volit v jakémkoliv volebním okrsku na území České republiky.

Pro účely voleb do Senátu lze hlasovat pouze v rámci volebního obvodu, kde jsou volby do Senátu vyhlášeny a v jehož územním obvodu je zároveň volič přihlášen k trvalému pobytu. Volby do Senátu pro volební obvod Jeseník nejsou vyhlášeny.

Procedury od pondělí do soboty

Procedury od pondělí do soboty

Vážení hosté,

od 1.září upravujeme provoz léčebných a wellness procedur.
V neděli budeme poskytovat pouze bazén a jávské procedury.

K dispozici Vám bude i nadále venkovní balneopark, fitpark, lázeňské stezky a sportoviště.

Všechny ostatní léčebné procedury Vám poskytneme od pondělí do soboty.

Využijte svůj volný čas k výletům po okolí a k odpočinku.

Tento kraj Vám má co nabídnout.

Mistrovství ČR v dřevařském sportu 17.9.2022 hřiště za Priessnitzem Jeseník,

Mistrovství ČR v dřevařském sportu 17.9.2022 hřiště za Priessnitzem Jeseník,

Srdečně Vás zveme na Mistrovství ČR v dřevařském sportu, které se koná dne 17.9.2022 na hřišti za PLL.

sobota od 9 hodin – Juniorské mistrovství (mezinárodní 6 států)

sobota od 14 hodin – hlavní závod - max. do 19 hodin

JESENÍK PŘIVÍTÁ MČR a MMČR STIHL TIMBERSPORTS®

V sobotu 17. září 2022 proběhne v Jeseníku Mistrovstí ČR a Mezinárodní mistrovství ČR juniorů ve STIHL TIMBERSPORTS®. Kromě kompletní české špičky Pro Series, se v dopoledních hodinách představí nejlepší juniorští reprezentanti nejen z České republiky, ale také z Německa, Rakouska či Itálie.

Nádherný areál Priessnitzových léčebných lázní Jeseník přivítá prestižní soutěž dřevorubeckých sportů vůbec poprvé a to právě v roce oslav 200. výročí své existence. Organizátoři se vždy snaží najít atraktivní lokalitu pro tuto divácky zajímavou podívanou. Diváci se tak mohou těšit na fantastickou kulisu, kterou prostředí parku nabízí.

Už v dopoledních hodinách bude možné vidět závodníky z evropské špičky juniorů na Mezinárodním MČR juniorů od 10:00 hodin v prostoru lesního parku poblíž lázeňského domu Priessnitz.

Odpolední čas od 14:00 pak bude patřit závodníkům soutěže Pro Series, z nichž vzejde nový mistr České republiky STIHL TIMBERSPORTS®.

Přestože dřevorubecké závody mají v Evropě kratší historii než v zámoří, můžeme v posledních letech nejen v Česku sledovat obrovský nárůst popularity tohoto sportu. Každoročně mohou noví zájemci o tento netradiční sport absolvovat kemp pro nováčky a pokud se rozhodnou v něm pokračovat a dosáhnou základní úrovně pro účast v jednotlivých kvalifikacích, v dalším ročníku se již mohou účastnit jednotlivých závodů. Z nich se na základě výsledků nominuje dvanáctka těch nejlepších, kteří bojují o titul Mistra ČR a zároveň o účast na Mistrovství světa. Tam je již konkurence skutečně obrovská a jen účast na této akci je pro sportovce nezapomenutelným zážitkem a zkušeností.

Priessnitzovy léčebné lázně hostí tuto vrcholnou sportovní dřevorubeckou akci poprvé. „Diváci v Jeseníku již loni ukázali, že Timbersportu rozumí a věřím, že si tuto akci opět nenechají ujít a že závodníky jako vždy poženou k vynikajícím výsledkům a novým osobním rekordům,“ uvedl Jan Brabec, hlavní organizátor STIHL TIMBERSPORTS® v České republice.

V rámci závodů STIHL TIMBERSPORTS® mají závodníci za úkol zvládnout šest disciplín a přesekat či přeřezat v co nejkratším čase a dle pravidel připravené dřevěné bloky. Ten, kdo nejlépe zvládne UNDERHAND CHOP, STOCK SAW, STANDING BLOCK CHOP, SINGLE BUCK, SPRINGBOARD a HOT SAW se stane novým králem českého STIHL TIMBERSPORTS®. Nenechejte si ujít jeho korunovaci a vyrazte v sobotu 17. září do Jeseníku.

Disciplíny STIHL TIMBERSPORTS® SERIES

Underhand Chop
Underhand Chop připomíná časy, kdy dřevorubci museli přesekávat spadlé stromy na menší, lépe ovladatelné části. Závodníci stojí na ležícím kmeni o průměru 32 cm a v půli jej přesekávají nejdříve z jedné strany, potom se otočí a dosekají kmen z druhé strany. Důležité je dodržovat přesnost jednotlivých seků, což výrazně zkracuje čas.

STIHL Stock Saw
Tato disciplína poměřuje zručnost závodníků v řezání klasickou motorovou pilou. Závodníci používají k přeřezání dvou kotoučů z ležícího kmene průměru 40 cm sériově vyráběnou motorovou pilu STIHL MS 661 připravenou od organizátora. První kotouč se řeže směrem dolů, druhý směrem nahoru. Oba kotouče musí být odříznuty kompletní a ve vyznačené výseči o šířce 10 cm, jinak je závodník diskvalifikován. Měření času se zastaví po úplném doříznutí druhého kotouče.

Standing Block Chop
Jde o přesekávání stojícího kmene o průměru 30 cm. Disciplína simuluje kácení stromů a odkrývá tak zručnost závodníka v zacházení se sekerou. Závodníci používají na míru vyrobené sekery, upravené pro typ dřeva, který se přesekává. Sekery jsou extrémně ostré a jejich srovnání s žiletkami není vůbec od věci. Závodník naseká blok nejdříve do poloviny z jedné strany, poté jej oběhne a doseká ze strany druhé.

Single Buck Single Buck
Řezání ruční pilou je jednou z nejstarších dřevorubeckých disciplín. Měření času začíná se signálem rozhodčího a končí s kompletním odříznutím kotouče z bloku o průměru 46 cm. V této disciplíně rozhoduje rytmus a dynamika závodníka. Pila musí řezat na celou svoji délku a zcela rovně, protože při sebemenším vychýlení ztrácí závodník drahocenný čas.

Springboard Springboard
Adrenalinová disciplína s názvem Springboard vychází z dob, kdy dřevorubci nemohli přepílit mohutné stromy, protože jejich pily byly příliš krátké. Dřevorubci vysekali do stromu kapsu, do které umístili springboard (prkno). Z tohoto prkna ve výšce mohli strom porazit jednodušeji. Sportovní dřevorubci užívají dvou prken. Z prvního prkna se vyseká druhá kapsa, do které se umístí druhý springboard. Teprve z tohoto prkna ve výšce kolem tří metrů závodník přesekává blok o průměru 27 cm upevněný na vrcholu kmene.

Hot Saw
Hot SawCílem této disciplíny je odříznutí tří kompletních kotoučů v 15 cm široké výseči z ležícího kmene o průměru 46 cm v co nejkratším čase. Výkon těchto nechlazených speciálů dosahuje až 70 koní a jejich cena je přes 150.000 Kč. Síla, velikost a hluk téměř 25kilogramových motorových pil dělají z Hot Saw jednu z nejatraktivnějších disciplín dřevorubeckých sportů. Při sledování této disciplíny se vám určitě vybaví závody Formule 1.

 

Lázeňské prameny 2/2022

Lázeňské prameny 2/2022

Přečtěte si zbrusu nové vydání lázeňských pramenů komfortně v elektronické verzi.

Noviny si můžete zobrazit online zde

Aktuální situace s energiemi

Aktuální situace s energiemi

Vážení klienti, již několik měsíců se naše lázně potýkají s několikanásobným nárůstem cen plynu a elektrické energie, které využíváme v našich lázních k ohřevu teplé vody, vytápění budov, vaření, praní prádla a dalších činností nezbytných pro běžný provoz lázní. Současně s cenami energií řešíme, stejně jako vy, také enormní nárůst cen potravin.

Námi deklarované ceny služeb na letošní rok se snažíme stále udržet bez navyšování, ale aktuálně je již situace na pokraji únosnosti a musíme přijímat úsporná opatření, která nám pomohou překonat toto krizové období.

Na budovách méně svítíme. Na některých budovách jste již zaznamenali během dne rozdílnou teplotu teplé vody. Teplou vodu na pokojích ke koupání zajišťujeme zejména v časech od 5.30 do 8.30 a od 17 do 20 hodin, přes den pak využíváme teplou vodu převážně pro vodoléčby.

I občasné podávání studených večeří, jak jsou mnozí z nás zvyklí ze svých domovů, je prostředkem pro úspory energií, přitom v žádném případě není tato večeře výživově chudší ani méně pestrá.

Připravujeme investice do vlastních alternativních zdrojů energií a přijímáme strategická rozhodnutí pro zachování chodu našich lázní v dalších letech.

Chceme Vás tímto požádat o spolupráci při úspoře energií a o pochopení našich kroků a vzájemnou ohleduplnost. Snažme se také všichni akceptovat výzvu vlády ČR z posledních dnů k úsporám 15% energií.

Věříme, že přijde zase lepší doba a že se budeme v našich lázních setkávat opakovaně.

Děkujeme za pochopení, vedení společnosti Priessnitzovy léčebné lázně a.s.