Wiener Kaffeehaus

Nechte se svést vůní kávy a výhledy k Zlatohorské vrchovině stejně tak, jako její první hosté okouzlujícího období belle epoque, kdy Evropu ovládla secese, a v našich lázních se právě začalo budovat impozantní Sanatorium Priessnitz. Podlehněte této atmosféře v tradiční lázeňské kavárně WIENER KAFFEEHAUS.

Wiener Kaffeehaus

ZÁKUSKY A SPECIALITY PODNIKU PŘÍMO OD NAŠÍCH CUKRÁŘŮ A KUCHAŘŮ

O spokojenost Vás a Vašich chuťových buněk se v restauraci WIENER KAFFEEHAUS starají žáci pod odborným dohledem mistrů Střední školy gastronomie a farmářství Jeseník. Vyberete si z široké nabídky káv, domácích dezertů a zákusků. Od 11.30 – 21.00 hodin Vám nabídneme široký sortiment jídel, ze kterých si každý z Vás určitě vybere ke své spokojenosti. Jsme pyšní, že naše restaurace je Centrem odborné přípravy v gastronomických a potravinářských oborech vychovávajícím budoucí gastronomické specialisty.

ŠPIČKOVÉ MODERNÍ ZÁZEMÍ

Vídeňská kavárna představuje špičkové pracoviště, které vychází z moderních gastronomických trendů. Sami návštěvníci se o tom mohou přesvědčit díky tzv. front cooking systému, který umožňuje sledovat mladé kuchaře a cukráře při přípravě jídel a dezertů. Kromě vnitřních prostor nabízí také posezení v zimní zahradě a na terase s výhledy na Zlatohorskou vrchovinu, Zlatý chlum a Křížový vrch (v provozu pouze v letních měsících).

HISTORIE VÍDEŇSKÉ KAVÁRNY

Historie nepřehlédnutelné kavárny WIENNER KAFFEE HAUS na Gräfenberku se začala psát na začátku 20. století v okouzlujícím období belle epoque, kdy Evropu ovládla secese a v našich lázních se právě začalo budovat impozantní Sanatorium Priessnitz. Už tehdy kavárnu zdobilo hrázděné patro a štíty, které v nás probouzejí představy o mondénním lázeňském životě přelomu 19. a 20. století. Během uplynulého století však byla nejen kavárnou plnou švitořících hostů, ale i opuštěným smutným domem bez života. Až 17. června 2015 byla slavnostně obnovena její zašlá sláva a vůně kávy opět svádí k posezení s výhledy k Zlatohorské vrchovině.

Provozní doba kavárny a restaurace 

Vídeňská kavárna je samozřejmě nekuřácká.

Otevírací doba:

po - so: 10.00 - 22.00 hodin

ne: 10.00 - 20.00 hodin

V případě dotazů a rezervací volejte prosím toto tel. číslo: +420 584 491 119.

Více informaci o kavárně a restauraci najdete na www.wkrestaurant.cz.


Projekt byl realizován díky podpoře ze strukturálních fondů Evropské unie, Olomouckého kraje a města Jeseníku