Výběrová strava

Výběrová strava reprezentuje nejvyšší formu nabídky gastronomických služeb našich lázní. Doporučujeme ji všem klientům, kteří si chtějí plně vychutnat naši lázeňskou kuchyni a nasát přitom neopakovatelnou atmosféru secesní Restaurace 1837 sanatoria Priessnitz.

Výhody výběrové stravy

Mezi hlavní výhody výběrové stravy patří zejména pestrost a šíře nabídky. Snídaně a večeře jsou rautové, obědy pak zpravidla servírované, rozšířené o doprovodný salátový bufet s dezertem. Právě rautová a doplňující bufetová nabídka umožňuje, aby si klient sám pohodlně vybíral ze založených delitates dle chuti a libosti.
Další výhodou je konfort. Díky vyšší kapacitě výběrové restaurace není potřeba klienty rozdělovat do směn. Mohou si tak v klidu vychutnat lázeňskou gastronomii, kdykoliv během času určenému k výdeji snídaní, obědů a večeří. Samozřejmostí je také doprovodný prodej nápojů z našeho pestrého nápojového lístku.

Objednání výběrové stravy

Výběrovou stravu je možné zakoupit při rezervaci Vašeho pobytu, při příjezdu nebo i během již započatého pobytu formou doplatku. Změnu stravy i následnou platbu provádíte na recepci.

Výše doplatku k racionální stravě

Klienti s komplexní péčí hrazenou zdravotní pojišťovnou doplácí částku 180 Kč / den za plnou penzi. U klientů s příspěvkovou péčí je rozdíl oproti racionální stravě 140 Kč / den za plnou penzi.

Výběrová strava na lázeňských jídelnách

Mimo sanatorium Priessnitz poskytujeme výběrovou stravu také na lázeňském domě Bezruč a Jan Ripper. I zde platí, že klienti s výběrovou stravou nejsou rozdělováni do směn a mohou na stravu přijít kdykoliv během provozní doby určené k výdeji snídaní, obědů a večeří. Mohou si tak nerušeně vychutnat lázeňskou stravu u stolů vyhrazených pouze pro výběrové klienty. Nabídka je zde složena z rautové snídaně (při počtu min.15 klientů) a servírovaných obědů a večeří, doplněných o studený bufet.