Gastronomie

V rámci léčebného pobytu v Priessnitzových lázních Vám naši výživoví poradci a kuchaři denně připravují široký výběr jídel a tradiční domácí i mezinárodní kuchyně. Samozřejmostí je nabídka dietních a vegetariánských jídel. Dbáme také na širokou nabídku sezónních a regionálních surovin, ovoce a zeleniny.

Gastronomie

Upozornění v oblasti stravování

V době mimořádných opatření si vyhrazujeme právo přijímat nezbytná organizační opatření související s poskytováním stravy, např. změna způsobu podávání servírované nebo rautové stravy, úprava počtu jídel v nabídce nebo změna jídelen či usazování ke stolu při dodržení nutriční a výživové hodnoty stravy související s celkovým léčebné rehabilitačním lázeňským pobytem.

Racionální strava

Racionální strava představuje standardní formu stravování klientů na komplexním nebo příspěvkovém pobytu. Její název vychází z  latinského slova racio, což v překladu znamená rozum. Taková strava je pestrá, co do množství střídmá, svým obsahem vyvážená a složením zdravá. Je podáváná třikrát denně.

Pro klienty s racionální stravou máme připraveno celkem pět lázeňských jídelen. Dospělým klientům je vyhrazena jídelna v sanatoriu Priessnitz a v lázeňských domech Bezruč a Jan Ripper. Naopak dětské klienty a jejich doprovody stravujeme v prostorách jídelny Wolker a Jubilejní vila.

Výběrová strava

Další možností stravování je výběrová strava, která je podávána na Restauraci 1837. Jedná se o doplatkovou variantu nad rámec standardní racionální stravy. Výběrová strava je podávaná bohatou rautovou formou a díky tomu nabízí pestřejší výběr i složení.

Samoplátci v rámci lázeňských balíčků nebo hoteloví hosté (mimo doprovod na dětských léčebnách) mají vždy výběrovou stravu.

Veřejné provozy

Klienti si rovněž mohou vybrat z bohaté nabídky veřejných provozů, které zahrnují restaurace, kavárny i bary.

Další informace

Kalendář gastronomických akcí 2020

Patříte-li mezi milovníky dobrého jídla a pití, právě pro Vás je připraven průvodce gastronomických akcí, konaných v našich lázních.Vybírejte z přehledné nabídky akcí a událostí ... (více)

Stravování dětí

Dětské jídelny jsou lázeňská stravovací střediska na budovách Wolker a Jubilejní Vila, primárně určeny pro stravování dětských pacientů a jejich doprovodů na léčebném p ... (více)

Stravování dospělých

Stravování dospělých klientů v rámci komplexní lázeňské nebo příspěvkové péče je poskytováno na lázeňských jídelnách v budově sanatoria Priessnitz, Bezruč a Jan Rippe ... (více)

Výběrová strava

Výběrová strava reprezentuje nejvyšší formu nabídky gastronomických služeb našich lázní. Doporučujeme ji všem klientům, kteří si chtějí plně vychutnat naši lázeňskou kuchyni ... (více)