Aktuální informace z našich lázní – květen

Aktuální informace z našich lázní – květen

Od 10.5. 2021 do odvolání mimořádného opatření MZČR můžeme nadále léčit klienty s alespoň částečnou úhradou z veřejného zdravotního pojištění a klienty samoplátce, kteří doloží písemné potvrzení o negativním výsledku RT-PCR vyšetření na Covid-19 ne starším než 7 dní nebo prokazatelně prodělali v posledních 3 měsících onemocnění Covid-19 nebo mají nejméně 14 dní dokončenou vakcinaci proti Covid-19.

Splnění podmínek musí být písemně doloženo. Potvrzení je povinné a bude založeno spolu s čestným prohlášením do chorobopisu klienta. Není stanoven typ ani délka léčebného pobytu samoplátců , klienti mohou využít státní Voucher 4 000 Kč (při splnění všech podmínek – 6 nocí, 5 léčebných procedur). Aktuálně dle nařízení MZČR můžeme přijímat na jeden pokoj samoplátce pouze ze společné domácnosti.

Klienty samoplátce s nástupy na léčebné pobyty do 6.6. budeme postupně kontaktovat s dotazem na splnění podmínek, nabídkou změny termínu pobytu, případně domluvíme další kroky. V případě, že splňují podmínky MZČR, pobyt společně potvrdíme.

Stále přijímáme rezervace na Léčebně rehabilitační pobyty se státem dotovanými Vouchery v hodnotě 4 000 Kč/pobyt na období po rozvolnění. Garantujeme změnu termínu nebo vrácení zaplacené zálohy bez sankcí.

K nástupu do lázní vyžadujeme od klientů mimo děti do 15ti let předložení jednoho z následujících potvrzení:

  • negativní test na onemocnění COVID-19 v podobě PCR testu, který nesmí být v době nástupu do lázní starší než 7 dní, potvrzení je možné předložit formou sms ve Vašem telefonu,

  • negativní test na onemocnění COVID-19 v podobě antigenního testu, který nesmí být v době nástupu do lázní starší než 72 hodin, potvrzení může vystavit také zaměstnavatel v rámci testování zaměstnanců

  • oficiální zpráva lékaře nebo hygienické stanice o prodělání infekčního onemocnění COVID-19 během předchozích třech měsíců před nástupem do lázní,

  • potvrzení v průkazu o očkování aplikací druhé vakcíny proti Covid-19

Není možné akceptovat výsledek samotestování.
Ve výjimečných případech může klient podstoupit testování antigenním testem přímo v areálu lázní v ceně 304 Kč. Testování se provádí v areálu lázní pouze v pracovní dny od 7.00 do 13.00 hodin . V případě pozitivního výsledku testu nebo nedoložení požadovaného dokumentu nebude klientovi umožněn nástup do lázní.

Před nástupem na pobyt požadujeme podepsat čestné prohlášení, měříme teplotu. Formulář čestného prohlášení naleznete v příloze.

Hotelové a Wellness pobyty jsou i nadále zakázány, postupně kontaktujeme klienty pro změnu termínů rezervací na období po rozvolnění.

Možnost ambulantní rehabilitační péče a prodeje komerčních procedur neubytovaným umožňujeme pouze klientům s druhou vakcinací po doložení certifikátu, ne dříve než 14 dní po dokončení očkování , který nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19 a podepíší čestné prohlášení. Čestné prohlášení o vakcinaci naleznete ke stažení v příloze.

V souvislosti s vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 Vám chceme podat informace o opatřeních, která v Priessnitzových léčebných lázních a.s. dodržujeme pro zamezení šíření onemocnění a zajištění bezpečí našich klientů.

Nastavili jsme optimální hygienická opatření . Pro Vaši bezpečnost omezujeme počet osob na procedurách a ve společných prostorech, bazén, sauna a posilovna nejsou v provozu. Dodržujeme rozestupy a maximální počet osob u stolu v jídelnách lázeňských domů. Zakazujeme vstup a návštěvy do lázeňských budov neubytovaným osobám kromě zaměstnanců a ambulantních pacientů po druhé vakcinaci.

Klienti si stále musí zajistit dostatečnou zásobu respirátorů pro svou vlastní potřebu pro vnitřní prostory budov a roušek pro pobyt venku v areálu lázní

Výuka dětí na komplexní lázeňské péči pokračuje za zpřísněných hygienických opatření mimo státem stanovené svátky.

Neprodáváme pohyblivé přistýlky , klienti si pro léčebný pobyt mohou vybrat v dané kategorii ubytování pouze pevné lůžko nebo pevnou přistýlku , která je již součástí pokoje, nikoli mobilní.“

Jsme zdravotnické zařízení s proškoleným odborným personálem umístěné v čistém prostředí Jeseníků. Léčba a skladba léčebných procedur je garantovaná lékaři a využívá jedinečné horské klima a pohyb v přírodě. Pobytem u nás můžete posílit své zdraví, zvýšit svou imunitu a načerpat nové fyzické i duševní síly do dalšího období.

V tomto roce se zaměřujeme také na následnou léčebně rehabilitační péči u pacientů, kteří prodělali závažnější plicní onemocnění formou Covid-19 nebo trpí psychickými problémy v souvislosti s životními změnami v době pandemie .

Zakoupené dárkové poukazy jsou prodlouženy do konce roku.

Rádi Vám poskytneme bližší informaci na našich recepcích nebo na www.priessnitz.cz

Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

Těšíme se na Vás.

Informace, pokyny a čestné prohlášení naleznete po otevření tohoto příspěvku v příloze ke stažení.

Fotografie
Aktuální informace z našich lázní – květen
Aktuální informace z našich lázní – květen
Aktuální informace z našich lázní – květen