Pomáhejme, když můžeme - sbírka pro Míšu Vlčka

Pomáhejme, když můžeme - sbírka pro Míšu Vlčka

Vážení přátelé,

obracím se na Vás opět s prosbou o pomoc ve sbírce Pomáhejme, když můžeme.

V letošním roce bychom rádi pomohli tříletému Míšovi Vlčkovi z České Vsi, který má již od narození dětskou mozkovou obrnu a můžeme jemu i jeho rodině pomoci finanční sbírkou pro zakoupení Motomedu, rehabilitačního přístroje na domácí rehabilitaci , také na speciální neurorehabilitační léčebný program v lázních a případně tolik potřebné kompenzační pomůcky pro zlepšení efektu rehabilitace.

Rodiče s Míšou denně cvičí Vojtovou metodou, jak nám řekla maminka Míši paní Vlčková: „ Loni v říjnu jsem poprvé absolvovali 4 týdenní neurorahabilitační program v Klimkovicích. Už po pár dnech v Lázních byly vidět pokroky. I proto dostal na konci pobytu doporučení od všech fyzioterapeutů, aby tento pobyt opět zopakoval za půl roku. A tak jsme letos v březnu odjeli na náš druhý neurorahabilitační program. I tady přišly velké pokroky. Ten největší byl, když Míša ušel pár krůčku s oporou i bez ní. Aby jednou chodil úplně sám vede ještě dlouhá cesta a hodně dřiny. A i když nikdy nebude chodit jako jeho vrstevníci, nevzdáváme se! Doma pravidelně protahujeme, trénujeme jemnou motoriku levé ruky (tu používá spíše jen jako opornou), dále trénujeme chůzi, na balanční podložce trénujeme stabilitu.. Další pobyt nás čeká letos v září Míša se tam moc těší. Vám všem, kteří jste se rozhodli jakkoliv pomocí moc děkujeme. Vybraná částka bude použita na další neurorahabilitační program, na koupi kompenzačních pomůcek, motomed a speciální obuv.“

Sbírku opět pořádáme společně s Kontem Bariéry, nadace Charty 77 a Policií ČR .

číslo účtu pro Míšu Vlčka je:

777777222/0800 variabilní symbol 210596.

K symbolickému předání vybrané částky by mělo dojít na akci záchranných složek 3.září 2021 v Jeseníku, kde také bude pomáhat se sbírkou maskot lázní kapka Sofinka. I vy můžete přispět, věříme, že Vás příběh Míši oslovil a podaří se nám společně vybrat cílovou částku.

Ing. Kateřina Tomášková
obchodní ředitelka