Cyklus přednášek s tématikou lázeňství u Vás doma

Cyklus přednášek s tématikou lázeňství u Vás doma

Institut lázeňství a balneologie pokračuje v online přednáškách pro veřejnost. Přednášky odborných pracovníků Institutu lázeňství a balneologie a jejich hostů jsou určené nejen pro fanoušky lázní, ale i vědy, výzkumu a inovací. Jsou určeny každému, kdo se chce NĚCO NOVÉHO DOZVĚDĚT…

Institut lázeňství a balneologie prezentuje svoje výsledky z výzkumné činnosti prostřednictvím odborných článků, prostřednictvím aktivní účasti na konferencích, některé výstupy zveřejňujeme na k tomuto účelu spravovaných webových stránkách spadata.cz. Výzkumníci předávají informace získané z praxe laické veřejnosti, studentům, ale i odborníkům ve zdravotnictví či v lázeňství prostřednictvím přednášek organizovaných jak Institutem, tak našimi partnery.

Průběžně natáčíme s výzkumníky online přednášky, které jsou určeny každému se zájmem o lázeňství, balneologii, zdraví. Všechny tyto přednášky jsou ke zhlédnutí na kanálu Institut lázeňství a balneologie – YouTube. Najdete zde prezentace z loňského roku, ale i právě dokončené…

Každou druhou středu od 18:00 hodin se věnujeme lázeňství z různých úhlů pohledu, z pohledu lázeňského lékaře, hydrogeologa, historika, statistika apod. Záznam nových online přednášek spouštíme na YouTube v pravidelných 14denních intervalech.

Všechny tyto přednášky jsou ke zhlédnutí na kanálu Institut lázeňství a balneologie – YouTube.

Věděli jste například, že vznik a působení vitamínu D na náš organismus je závislé na úhlu dopadu slunečních paprsků? Chcete se dozvědět kolik hostů přijíždí do lázní a jak vypadá typický lázeňský host? Dozvíte se například, která onemocnění trávicího traktu se léčí v lázních a jaké metodiky se k léčbě používají. Můžete se dozvědět, co jsou to terpenoidy a jaký mají význam pro člověka. Zajímají Vás možnosti propojení porcelánu s lázněmi? I o tom je jedna z připravovaných přednášek.

Letošními tématy a přednášejícími jsou:
• Lázeňská léčba nemocí trávicího systému (MUDr. Ladislav Špišák, CSc.)
• Lázeňská léčba jako očista těla a mysli po těžkém pandemickém období (MUDr. Helena Safariková)
• Úloha lázeňské péče v prevenci duševních onemocnění (Ing. Alina Huseynli, MBA)
• Divoké vývěry a průvaly Vřídla v Karlových Varech – historie a příčiny (RNDr. Tomáš. Vylita, Ph.D.)
• Lázeňské prameny – potenciální zdroj termofilních mikroorganismů a jejich využití v praxi (doc. Ing. Miroslav Marek, CSc.)
• Slunce – zásobárna vitaminu D (prof. MUDr. Ondřej Topolčan CSc.)
• Biochemický potenciál terpenoidů (RNDr. Patricie Hloušková, Ph.D.)
• Císařské lázně v Karlových Varech a jejich unikátní lázeňský provoz (Mgr. Lubomír Zeman)
• Přírodní prvky v dekorech a tvarech porcelánu (Ing. Milena Nováková, Ph.D.)
• Lázeňští hosté v číslech (Ing. Věra Marková)
• Lékař léčí, příroda uzdravuje… a co pacient? (MUDr. Dominika Benešová)

 

Karlovy Vary, dne 23. 6. 2022

Kontakt:
Bc. Věra Simeth, projektová manažerka
E-mail: simeth@i-lab.cz
T: 775 686 976

O společnosti:
Institut lázeňství a balneologie je veřejná výzkumná instituce zřízená Karlovarským krajem v roce 2019. Mezi hlavní cíle patří obnovení vědy a výzkumu v oblasti lázeňství a balneologie, objektivizace účinků lázeňské léčby na lidský organismus, aktivity v oblasti vzdělávání, development odvětví.

Sledujte nás na webu a sociálních sítích:

Web Spadata

I-lab
Facebook
Instagram
LinkedIn
YouTube