Aktuální situace s energiemi

Aktuální situace s energiemi

Vážení klienti, již několik měsíců se naše lázně potýkají s několikanásobným nárůstem cen plynu a elektrické energie, které využíváme v našich lázních k ohřevu teplé vody, vytápění budov, vaření, praní prádla a dalších činností nezbytných pro běžný provoz lázní. Současně s cenami energií řešíme, stejně jako vy, také enormní nárůst cen potravin.

Námi deklarované ceny služeb na letošní rok se snažíme stále udržet bez navyšování, ale aktuálně je již situace na pokraji únosnosti a musíme přijímat úsporná opatření, která nám pomohou překonat toto krizové období.

Na budovách méně svítíme. Na některých budovách jste již zaznamenali během dne rozdílnou teplotu teplé vody. Teplou vodu na pokojích ke koupání zajišťujeme zejména v časech od 5.30 do 8.30 a od 17 do 20 hodin, přes den pak využíváme teplou vodu převážně pro vodoléčby.

I občasné podávání studených večeří, jak jsou mnozí z nás zvyklí ze svých domovů, je prostředkem pro úspory energií, přitom v žádném případě není tato večeře výživově chudší ani méně pestrá.

Připravujeme investice do vlastních alternativních zdrojů energií a přijímáme strategická rozhodnutí pro zachování chodu našich lázní v dalších letech.

Chceme Vás tímto požádat o spolupráci při úspoře energií a o pochopení našich kroků a vzájemnou ohleduplnost. Snažme se také všichni akceptovat výzvu vlády ČR z posledních dnů k úsporám 15% energií.

Věříme, že přijde zase lepší doba a že se budeme v našich lázních setkávat opakovaně.

Děkujeme za pochopení, vedení společnosti Priessnitzovy léčebné lázně a.s.