Trofeo NIKÉ v Priessnitzových lázních startuje už v sobotu!

Trofeo NIKÉ v Priessnitzových lázních startuje už v sobotu!

Trofeo Niké: historická auta o víkendu rozdají v okolí Pradědu radost a krásu
Kolona 40 historických vozidel v čele se závodním speciálem TATRA Karla Lopraise a ambasadory akce Andreou Toegel Kalivodovou a Martinem Maxou projede Jeseníky.

Malá Morávka, 30.8. 2023  – V pořadí 23. podhorská jízda veteránů Trofeo Niké se po roce vrací do Jeseníků, aby v okolí Pradědu o víkendu 9. - 10. září 2023 rozdávala radost a unikátní zážitky mj. na všech plánovaných zastaveních kolony cca čtyřiceti historických vozidel vyrobených mezi lety 1917 – 1975.

Cílem TROFEO NIKÉ je propojit technickou krásu historických vozů s přírodními a architektonickými skvosty České republiky. Představujeme naši zemi jako atraktivní turistickou destinaci a současně poskytujeme prostor k prezentaci regionálním malovýrobcům a řemeslníkům. Letošní startovní listina nabídne mj. více než stoletá vozidla, která, společně s ostatními o něco mladšími vozy, během dvou dní absolvují po vlastní ose téměř 200 kilometrů jízdy nádhernými Jeseníky. Pro mezinárodní posádky historických vozů je Trofeo Niké kombinací cestovatelských, kulturních a společenských zážitků i možností představit krásy Moravskoslezského a Olomouckého kraje,“ říká Marcela Rotter, organizátorka Trofeo Niké.

V sobotu 9. září se TROFEO NIKÉ 2023 po slavnostním startu ve městě Jeseník vrátí ke svým kořenům, na místo startu 1. ročníku, do Priessnitzových léčebných lázní. Mimořádně bude otevřena vyhlídková věž, hrobka, připraveny jsou komentované lázeňské okruhy. Součástí programu bude i slavnostní zahájení 1. ročníku Adventure Golf Cupu a lázeňská promenáda v duchu 1. republiky, do které se po boku dobově ustrojených majitelů historických vozů může zapojit i široká veřejnost. Vybrané páry a jednotlivci budou za svou snahu oceněni ambasadorem akce, zpěvákem a malířem Martinem Maxou a vedením lázní.

Další zastávkou Trofeo Niké  bude obec Česká Ves, kde bude pro návštěvníky zpřístupněno Auto moto veterán muzeum. Kolona veteránů poté pokračuje do Zlatých Hor, kde bude stylově uvítána slavnostním výstřelem Zlatohorské gardy. Poslední sobotní zastávkou bude návštěva zdařile zrekonstruovaného zlatohorského Hotelu Praděd Thamm.

V neděli 10. září ráno se automobily nejprve představí v Horském resortu Kopřivná, kde budou posádky uvítány vládcem místních hor, Dědem Pradědem. Další jízdní kilometry povedou přes Karlovu Studánku do obce Ludvíkov, kde na chvíli přibrzdíme před Wellness Hotelem Peras. Pokračujeme po stopách nejstaršího závodního okruhu v ČR do Vrbna pod Pradědem, kde potěšíme oko diváků na vyhlídce u Kostele sv. Archanděla Michaela a odtud pojedeme přes Vidly do Karlovy Studánky.

Program v lázních bude velmi pestrý a zakončí jej sváteční nedělní koncert v podání ambasadorů TROFEO NIKÉ, sólistky Státní opery Národního divadla v Praze Andrey Toegel Kalivodové a zpěváka, skladatele a malíře Martina Maxy. Sváteční nedělní slovo přednese první federální Miss Ivana Christová.

Za volantem historického stroje svět zpomalí, den se stane krásnějším a svátečnějším. Kolona projíždějících historických skvostů dokáže spolehlivě vykouzlit úsměv na každé tváři. Pokaždé žasnu nad technickou zručností naši dědů a pradědů, která šla ruku v ruce s krásou. A radost se rodí z krásy…, jak říkával Vincenz Priessnitz. Jízda Trofeo Niké v rytmu ZPOMAL A ROZHLÉDNI SE rozdává radost a vzdává hold naší historii, kumštu a řemeslu našich předků… Ze srdce děkuji za udělené záštity, podporu a velmi přátelskou spolupráci všem našim partnerům i houževnatému nasazení organizačního týmu, bez vzájemné symbiózy těchto prvků by naše jízda nebyla uskutečnitelná“, uzavírá Marcela Rotter.

Aktuální informace o akci a fotografie jsou k dispozici mj. na webových stránkách www.trofeonike.cz a na facebookovém profilu www.facebook.com/trofeonike.