Jídelna Gräfenberg

Jídelna Gräfenberg

Strava na jídelně Gräfenberg v sanatoriu Priessnitz je od roku 2020 podávána samoobslužným bufetovým způsobem. Díky této formě stravování již není potřeba rozdělovat klienty do vícero oddělených směn a přidělovat jim pevná místa u stolu. Klient tak získává více volnosti a může si lépe rozvrhnout svůj denní harmonogram. 

Otevírací doba jídelny Gräfenberg

 Typ stravy Výdej stravy Poznámky
Snídaně 07:00 - 09:30 Jídelna se zavírá v 09:30
Oběd 11:30 - 13:30 Jídelna se zavírá ve 14:00
Večeře 17:00 - 18:30 Jídelna se zavírá v 19:00

Výběr stravy

Stravu si klient vybírá z denní nabídky založené na bufetových stolech, která je průběžně doplňována. Nabídka je v souladu s principy racionálního stravování pestrá, co do množství střídmá, svým obsahem vyvážená a složením zdravá. U snídaní, obědu i večeří je samozřejmostí také nápojový bufet.  Ve čtvrtek podáváme pouze studené večeře.

V případě potravinových alergií individuální jídelníček nesestavujeme. Veškeré pokrmy jsou označeny stítky s uvedenými alergeny. Průběh výdeje také dozoruje náš kuchař, který je připraven zodpovědět případné dotazy. Každý klient si tak může vybrat pokrm nejen podle své momentální chuti a nálady, ale hlavně podle svých dietních potřeb. V případě dotazů nebo specifických omezeních se můžete obracet přímo na naše dietní sestry prostřednictvím emailu dietni.sestry@priessnitz.cz nebo telefonicky na +420 584 491 147.


Pravidla lázeňské jídelny Priessnitz

Formální oblečení

Dovolujeme si požádat naše klienty, aby do lázeňské jídelny chodili pouze ve společensky vhodném oblečení (páni: dlouhé kalhoty, uzavřená obuv, dámy: šaty nebo dlouhé kalhoty, společenská obuv). Pokud bude klient nevhodně oblečen, může být obsluhou z jídelny vykázán.

Zákaz vynášení potravin

Vynášení pokrmů z jídelny je z hygienických důvodů zakázáno. Žádáme klienty, aby neodnášeli potraviny z jídelny.

Ceník nádobí

Vynášení nádobí z jídelny je krádež! Nádobí vynesené z jídelny Vám bude automaticky dáno k úhradě na hotelový účet jako drobný prodej!

Talíř (různé druhy)
Miska
Příbor (lžíce, nůž nebo vidlička)
Dezertní nebo kávová lžička
Šálek
Konvička na kávu
Sklenička
50 Kč / ks
50 Kč / ks
35 Kč / ks
25 Kč / ks
45 Kč / ks
95 Kč / ks
40 Kč / ks
 

Kontakt

Obsluha jídelny je Vám během dne k dispozici na telefoním čísle +420 584 491 198.