Muzeum kostek a LEGO model Sanatoria

Muzeum kostek a LEGO model Sanatoria

Muzeum kostel LEMI v Priessnitzových léčebných lázních je prvním muzeem stavebnice LEGO na Moravě a ve Slezsku. Najdete ho v těsné blízkosti Sanatoria Priessnitz, v budově tzv. Dětský svět Sofie. Zároveň se lázně mohou chlubit unikátním LEGO modelem výstavního Sanatoria Priessnitz.

LÁZEŇSKÉ MUZEUM KOSTEK

Legendární dánská stavebnice baví malé i velké po celém světě více jak šedesát let. Vždyť už její název v sobě skrývá pobídnutí 'Leg godt!', tedy 'Hraj si dobře!' V muzeu můžete obdivovat na tisíc modelů aut, robotů, pohádkových postav a budov. Nedílnou součástí muzea je také herna, kde si děti mohou postavit cokoli podle své fantazie. Ve speciálním LEGO obchůdku, který je rovněž součástí muzea, si můžete udělat radost některou ze sérií LEGO, ale můžete využít i speciálního prodeje stavebnice na váhu.

JEDINEČNÝ MODEL SANATORIA PRIESSNITZ

S novým muzeem souvisí také unikátní stavebnicový model Sanatoria Priessnitz. Model pro nás postavil LEGO fanoušek pan Eduard Hybler. Nad modelem v měřítku 1:43 strávil 120 hodin a využil na něj neuvěřitelných více jak 63 tisíc stavebnicových kostek. Opravdu jedinečný model Sanatoria, před který autor instaloval také část parčíku, lázeňské návštěvníky i Vláček Lázeňáček, je umístěn v Salónku osobností lázeňského domu Priessnitz.

Vstupné muzeum:

Základní 200 Kč
Důchodci 130 Kč
Studenti 150 Kč
Děti 130 Kč
Děti do 120 cm (s doprovodem) 70 Kč
Rodinné vstupné 2+2 500 Kč
Školy * 70 Kč/osoba
* děti do 2 let zcela zdarma

* Občané Jeseníku a klienti Priessnitzových léčebných lázní u nás mají 40% slevu
* Na deset dětí jeden dospělý ZDARMA. Návštěvu muzea je nutné objednat na tel. 777 869 777, email: jeseniky@muzeumlega.cz
* 10% Skupinová sleva nad 10 lidí (nevztahuje se na školní a rodinné vstupné)

Provozní doba muzea:

denně od 10.00 do 18.00

Fotografie
V muzeu můžete obdivovat téměř tisíc modelů LEGO.
Součástí muzea je herna LEGO.
V muzeu nechybí modely robotů a kosmických lodí.
Na své si přijdou i holky!
LEGO model Sanatoria Priessnitz