Jídelna Jan Ripper
Jídelna Jan Ripper
Jídelna Jan Ripper
Jidelna_Jan_Ripper_2.jpg

Jídelna Jan Ripper

Strava na jídelně Jan Ripper je podávána servírovanou formou. Z důvodů omezené kapacity zde podáváme stravu ve dvou oddělených směnách. Každému klientovi je při příjezdu na recepci přidělena směna, ve které se během svého pobytu stravuje. Obsluha restaurace také přidělí klientovi místo k sezení, které pro něj bude na restauraci během pobytu vyhrazeno. Směny i místo k sezení jsou přidělovány podle aktuální volné kapacity. Žádáme klienty, aby dodržovali přesné časy vyhrazené pro stravování jejich směny i přidělené místo. Opakované nedodržení času může být považováno za porušení léčebného řádu, může vést k neposkytnutí stravy a v krajním případě i ke zrušení pobytu.

Otevírací doba jídelny Jan Ripper

Typ stravy 1 směna 2 směna Poznámky
Snídaně 07:30 - 08:15 08:45 - 09:30 Jídelna se zavíra v 10:00
Oběd 11:30 - 12:15 13:00 - 13:45 Jídelna se zavírá ve 14:00
Večeře 17:00 - 17:30 18:00 - 18:30 Jídelna se zavírá v 19:00

Změnu směnu na žádost klienta provádíme za předpokladu, že to kapacitní a provozní kapacity umožní. O změnu jídelny si klient může zažádat na recepci nebo u obsluhy jídelny.


Objednávání  a výběr stravy

Stravu si klient objednává elektronicky prostřednictvím počítačové stanice umístěné na jídelně. K tomuto účelu využije číselného nebo čásového kódu na své pobytové kartičce, kterou obdrží při příjezdu na recepci. Výběr je možné provést na celý týden dopředu. Uzavírka objednávek na daný den probíhá vždy 2 dny předem. Z tohoto důvodu má klient na první 2 dny svého pobytu automaticky zvolené nájezdové jídlo bez možnosti výběru.

Standardně klientům nabízíme výběr z 4 variant servírovaných snídaní, obědů a večeří. První dva výběry jsou běžné pokrmy bez zvláštních dietních vlastností. Třetí výběr je tzv. redukční dieta, tedy pokrm s nízkou energetickou hodnotou, určený především na redukci váhy klientů. Poslední čtvrtý výběr nazýváme eliminační dieta. Jedná se o pokrm s minimálním obsahem alergenů, určený pro klienty s dietním omezením. Individuálně tedy klientům pokrmy s ohledem na jejich dietní omezení neupravujeme a zajišťujeme jim stravu prostřednictvím této eliminační diety. V úterý a čtvrtek podáváme pouze studené večeře, včetně večeří poskytovaných v rámci výběrové stravy.

Veškeré nabízené pokrmy jsou však uvedeny včetně obsažených alergenů, každý klient si proto může vybrat pokrm nejen podle chuti, ale i podle svých dietních potřeb, pokud si alergeny hlídá sám. V případě dotazů se můžete obracet přímo na naše dietní sestry prostřednictvím emailu dietni.sestry@priessnitz.cz nebo telefonicky na +420 584 491 147.


Pravidla lázeňské jídelny Jan Ripper

Formální oblečení

Dovolujeme si požádat naše klienty, aby do lázeňské jídelny chodili pouze ve společensky vhodném oblečení (páni: dlouhé kalhoty, uzavřená obuv, dámy: šaty nebo dlouhé kalhoty, společenská obuv). Pokud bude klient nevhodně oblečen, může být obsluhou z jídelny vykázán.

Ceník nádobí

Vynášení nádobí a pokrmů z jídelny je krádež a není z hygienických důvodů dovoleno. Nádobí vynesené z jídelny Vám bude automaticky dáno k úhradě na hotelový účet jako drobný prodej.

Talíř (různé druhy)
Miska
Příbor (lžíce, nůž nebo vidlička)
Dezertní nebo kávová lžička
Šálek
Konvička na kávu
Sklenička
50 Kč / ks
50 Kč / ks
35 Kč / ks
25 Kč / ks
45 Kč / ks
95 Kč / ks
40 Kč / ks

Kontakt

Obsluha jídelny je Vám během dne k dispozici na telefonním čísle +420 584 491 446.